Chcesz coś robić w swoim środowisku (organizacji)? Masz masę pomysłów, a nie wiesz, od której strony ugryźć temat?  Realizujesz coś, ale masz poczucie, że „rozłazi się” w trakcie?  Jak mówi przysłowie – nie święci garnki lepią.

Metoda projektowa. Dzięki jej stosowaniu istnieje Sektor 3 oraz wiele inicjatyw, działań, projektów organizacji pozarządowych. Warto wiedzieć jak umiejętnie stosować metodę projektową na swoim podwórku. Projektem jest każde zaplanowane działanie, a nie tylko to, co finansujemy z grantów i dotacji. Sęk w tym, żeby je rzeczywiście dobrze zaplanować – jeżeli się uda to sukces mamy w zasięgu ręki.

Szkolenie zaczniemy od analizy zasobów – co już mamy, co możemy mieć, kto nas może wesprzeć i w jaki sposób. Będziemy określać cele naszych działań, czyli odpowiemy sobie po co właściwie chcemy to „coś” robić. Zastanowimy się, co konkretnie chcemy osiągnąć, do czego chcemy dojść – czyli jakie mają być rezultaty. No i zajmiemy się całą drogą pomiędzy punktem wyjścia, a punktem dojścia 🙂 – uwzględniając działania,budżet i harmonogram.

 


Szkolenie odbędzie się w dniu 9 maja 2015 roku (sobota) w godzinach 9-15 w siedzibie SCWOP Sektor3, przy al. Wojska Polskiego 63, III piętro- sala multimedialna. 


 

Prowadząca: Joanna Fenrych-Smolińska, z wykształcenia polonistka (ale w pakiecie z zarządzaniem projektami i filozofią), ma na koncie zarządzanie projektami o potężnych budżetach i szerokim partnerstwie (kierowała m.in. projektem obchodów Roku Chopinowskiego w Szczecinie w 2010 r. oraz projektem „Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR3”, finansowanym ze środków unijnych). Po latach przerwy wróciła do uczenia dzieciaków polskiego, współtworząc jednocześnie księgarnię w Starej Rzeźni na Łasztowni i zahaczając o kilka pomniejszychprzedsięwzięć. Prywatnie żona Andrzeja i mama Janka, Hani i Marysi.

Aby uczestniczyć w szkoleniu należy:
  • zapoznać się z regulaminem szkoleń (LINK),
  • wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod (LINK),
  • potwierdzić swoją obecność na szkoleniu po otrzymaniu maila z informacją o zakwalifikowaniu.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail biuro@sektor3.szczecin.pl. Na zgłoszenia czekamy do 6 maja, informacje nt. zakwalifikowania prześlemy tego samego dnia. Serdecznie zapraszamy !
 
UWAGASCWOP Sektor 3 zastrzega sobie prawo do:
  • nieprzyjmowania zgłoszeń od osób, które w przeszłości zostały zakwalifikowane do uczestnictwa w innym szkoleniu i nie wzięły w nim udziału bez uprzedniego zawiadomienia o nieobecności.