Mail: biuro@sektor3.szczecin.pl   Telefon: 91-350-82-99

Bieżące

W trakcie prowadzenia organizacji pozarządowej mogą pojawić się różne pytania – jak pozyskiwać wolontariuszy, gdzie szukać dofinansowania, jakie umowy można zawierać. W ramach swoich działań pracownicy Sektor 3 Szczecin pomagają w bieżącym funkcjonowaniu organizacji i udzielają odpowiedzi na nurtujące pytania. Przykładowo:

 • gdzie szukać dofinansowania na prowadzone działania,
 • jak pisać wnioski o dofinansowanie i je skutecznie rozliczać,
 • jak wykorzystywać technologię w działaniach,
 • czym jest WCAG 2.0 i jak go wprowadzić,
 • jak przygotować i zrealizować zbiórkę publiczną lub loterie fantowe​,
 • jak prowadzić działania promocyjne,
 • czym się różnią: działalność statutowa odpłatna, nieodpłatna i gospodarcza,
 • czy możemy prowadzić działalność gospodarczą,
 • jak zostać OPP 1%
 • jak (i czy w ogóle) możemy pozyskać sponsora,
 • jak prowadzić księgowość i o czym pamiętać w przypadku księgowości w organizacji pozarządowej,
 • jak tworzyć umowy partnerskie/sponsorskie.

Pomagamy również mieszkańcom Szczecina w:

 • zakładaniu organizacji pozarządowej,
  • wyjaśnieniu różnić między różnymi formami organizacji (stowarzyszenie rejestrowe, stowarzyszenie zwykłe, fundacja, UKS itd.),
  • pomoc przy tworzeniu statutów,
  • wypełnianiu dokumentów do KRS,
 • znalezieniu dofinansowania dla grupy nieformalnej.

Aby skorzystać z naszego wsparcia wystarczy się z nami skontaktować telefocznie (91-350-82-99), mailowo (biuro@sektor3.szczecin.pl) lub poprzez media społecznościowe (facebook.pl/sektor3szczecin).

W przypadku kiedy problem jest większy niż nasza wiedza, przekazujemy zapytanie do doradcy specjalistycznego.

Nadchodzące Wydarzenia

Gru
9
pon
17:00 Spotkanie Inicjatywa Lokalna 201... @ Sektor 3 Szczecin
Spotkanie Inicjatywa Lokalna 201... @ Sektor 3 Szczecin
Gru 9@17:00 – 19:00
Fundacja Sektor 3 zaprasza na spotkania informacyjne na temat Inicjatywy Lokalnej. 9 grudnia, godzina 17.00, siedziba Sektor 3 Szczecin przy al. Wojska Polskiego 63. Podczas spotkania zostanie przedstawiona idea Inicjatywy, co można realizować, kto i do kiedy może aplikować o fundusze, jak uzupełniać wniosek. Inicjatywa lokalna to sposób na realizację nawet najmniejszych działań wokół siebie, własnego podwórka czy sąsiadów. Dzięki połączeniu środków z Gminy i pracy społecznej inicjatorów zmiany, wspólnie wypracujesz inicjatywę dla najbliższego otoczenia. Dzięki temu każdy pomysł będzie wspólnym działaniem, które zmienia najmniejsze inicjatywy w wielkie możliwości. Czy marzy Ci się spotkanie sąsiedzkie, festyn, nowy plac zabaw dla dzieci lub warsztaty bezpieczeństwa, progi zwalniające na Twojej ulicy? A może myślisz o dzieleniu się swoimi pasjami ogrodniczymi, wokalnymi, majsterkowicza? Chcesz je wykorzystać w praktyce? Za pomocą inicjatywy lokalnej można sfinansować działania nie tylko małej infrastruktury ale również spotkania – te bardziej i mniej formalne, sąsiedzkie zawody czy oddolne zwiedzanie osiedla ze znawcą zakamarków i zakątków podwórek i wnęk Szczecina. Aby zrealizować nawet najbardziej nietypowe pomysły należy wypełnić i przesłać odpowiedni wniosek do Urzędu, usiąść razem przy stole i wypracować ostateczny kształt inicjatywy. Gmina finansuje materiały a Ty, wraz ze swoją grupą lub przy wsparciu organizacji, zapewniacie realizację inicjatywy wnosząc wkład w postaci wolontariatu, rzeczy lub własnych środków finansowych. Po zakończonych działaniach wspólnie rozliczacie przedsięwzięcie a to co zostało wypracowane lub stoi na najbliższym podwórku wykorzystujecie dalej do rozbudzania nowych inicjatyw i pomysłów. Informacje nt. Inicjatywy Lokalnej można znaleźć na stronie www.il.szczecin.pl. Spotkania informacyjne są realizowane w ramach zadania publicznego „Inicjatywa Lokalna”, na podstawie umowy CRU CRU 19/0002453 podpisanej z Gminą Miasto Szczecin
Gru
10
wt
17:30 Poznaj… Poznaj realizatorów Inic... @ Ale Ciacho!
Poznaj… Poznaj realizatorów Inic... @ Ale Ciacho!
Gru 10@17:30 – 19:00
Inicjatywa Lokalna funkcjonuje w naszym mieście od roku. Jak wygląda jej realizacja od strony praktycznej? Czy jest wiele problemów podczas współpracy na linii Urząd Miasta – realizator? Na te pytania odpowiemy podczas kolejnego spotkania z cyklu Poznaj! 10 grudnia chcielibyśmy zaprosić Was na spotkanie spotkanie z Panią Barbarą Markowską, która jest jednym z realizatorów wydarzenia Śpiewanie Pieśni Patriotycznych. Na miejscu zostaną poruszone tematy: ➡️ jak wyglądało przygotowanie do złożenia wniosku, ➡️ jak się realizowało wydarzenie (kwestie organizacyjne), ➡️ jak wyglądała/wygląda sprawozdawczość z realizacji Inicjatywy. ➡️ otwarta dyskusja z uczestnikami. kiedy: 10 grudnia 2019 r. w godzinach 17.30 – 19.00 miejsce: Kawiarnia Ale Ciacho, ul. Koński Kierat 17, Szczecin (obok Galerii Open Mind) zgłoszenia: poprzez formularz zgłoszeniowy uwaga – ilość miejsc ograniczona (10), liczy się kolejność zgłoszeń.

Partnerzy Sektor 3 Szczecin

Jesteśmy członkiem

BIP