Wsparcie dla szkół

Jako Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 na co dzień zajmujemy się wzmacnianiem merytorycznym i infrastrukturalnym szczecińskich organizacji pozarządowych.

Oprócz naszej podstawowej działalności staramy się propagować aktywność społeczną wśród mieszkańców Szczecina. Zachęcamy przedstawicieli szkół do organizacji zajęć z zakresu działań obywatelskich wśród młodzieży.

Zajęcia w szkołach

Wybraliśmy trzy obszary tematyczne, które naszym zdaniem będą najbardziej odpowiednie dla uczniów:

  1. projektowanie działań i wprowadzanie zmian w środowisku szkolnym;
  2. działania o charakterze promocyjnym i PR- atrakcyjne przedstawienie działań szkoły, gazetka szkolna oraz strona internetowa;
  3. pierwszy krok w NGO- organizacje pozarządowe, znaczenie aktywnych obywateli w życiu społeczności lokalnej, wolontariat, pozyskiwanie funduszy na projekty.

Czas trwania spotkania będzie uzależniony od potrzeb klasy i ustalany indywidualnie. Spotkania mogą odbywać się zarówno w szkole jak i  w siedzibie CWOP Sektor3.

Proponujemy również spotkania dla całych klas. Podczas 45 minutowej lekcji chętnie porozmawiamy z uczniami i opowiemy o funkcjonowaniu sektora pozarządowego w Polsce.

Wierzymy, że zaproponowane wsparcie okaże się ciekawym i wartościowy uzupełnieniem działań szkół, a w uczniach wykreuje obywatelskie postawy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących organizacji warsztatów w Państwa szkole, prosimy o kontakt z biurem CWOP Sektor 3 pod numerem telefonu: 913508290 lub pod adresem mailowym: biuro(at)sektor3.szczecin.pl


Wydział Oświaty Urzędu Miasta Szczecin z wykazem szkół i placówek oświatowych

Skip to content