Mail: biuro@sektor3.szczecin.pl   Telefon: 91-350-82-99

Wsparcie dla szkół

Jako Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 na co dzień zajmujemy się wzmacnianiem merytorycznym i infrastrukturalnym szczecińskich organizacji pozarządowych.

Oprócz naszej podstawowej działalności staramy się propagować aktywność społeczną wśród mieszkańców Szczecina. Zachęcamy przedstawicieli szkół do organizacji zajęć z zakresu działań obywatelskich wśród młodzieży.

Zajęcia w szkołach

Wybraliśmy trzy obszary tematyczne, które naszym zdaniem będą najbardziej odpowiednie dla uczniów:

  1. projektowanie działań i wprowadzanie zmian w środowisku szkolnym;
  2. działania o charakterze promocyjnym i PR- atrakcyjne przedstawienie działań szkoły, gazetka szkolna oraz strona internetowa;
  3. pierwszy krok w NGO- organizacje pozarządowe, znaczenie aktywnych obywateli w życiu społeczności lokalnej, wolontariat, pozyskiwanie funduszy na projekty.

Czas trwania spotkania będzie uzależniony od potrzeb klasy i ustalany indywidualnie. Spotkania mogą odbywać się zarówno w szkole jak i  w siedzibie CWOP Sektor3.

Proponujemy również spotkania dla całych klas. Podczas 45 minutowej lekcji chętnie porozmawiamy z uczniami i opowiemy o funkcjonowaniu sektora pozarządowego w Polsce.

Wierzymy, że zaproponowane wsparcie okaże się ciekawym i wartościowy uzupełnieniem działań szkół, a w uczniach wykreuje obywatelskie postawy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących organizacji warsztatów w Państwa szkole, prosimy o kontakt z biurem CWOP Sektor 3 pod numerem telefonu: 913508290 lub pod adresem mailowym: biuro(at)sektor3.szczecin.pl


Wydział Oświaty Urzędu Miasta Szczecin z wykazem szkół i placówek oświatowych

Nadchodzące Wydarzenia

Lis
29
pt
17:30 Poznaj… Poznaj realizatorów Inic... @ Corona Coffee
Poznaj… Poznaj realizatorów Inic... @ Corona Coffee
Lis 29@17:30 – 19:00
Inicjatywa Lokalna funkcjonuje w naszym mieście od roku. Jak wygląda jej realizacja od strony praktycznej? Czy jest wiele problemów podczas współpracy na linii Urząd Miasta – realizator? Na te pytania odpowiemy podczas kolejnego spotkania z cyklu Poznaj! 28 listopada chcielibyśmy zaprosić Was na spotkanie spotkanie z Panem Łukasz Listwoń, który jest jednym z realizatorów wydarzenia Śpiewanie Pieśni Patriotycznych. Na miejscu zostaną poruszone tematy: ➡️ jak wyglądało przygotowanie do złożenia wniosku, ➡️ jak się realizowało wydarzenie (kwestie organizacyjne), ➡️ jak wyglądała/wygląda sprawozdawczość z realizacji Inicjatywy. ➡️ otwarta dyskusja z uczestnikami. kiedy: 28 listopada 2019 r. w godzinach 17.30 – 19.00 miejsce: Corona Coffee zgłoszenia: poprzez formularz zgłoszeniowy uwaga – ilość miejsc ograniczona (15), liczy się kolejność zgłoszeń.
Gru
5
czw
18:00 Gala Olbywatelska @ Teatr Lalek Pleciuga
Gala Olbywatelska @ Teatr Lalek Pleciuga
Gru 5@18:00 – 19:00
Więcej informacji wkrótce

Partnerzy Sektor 3 Szczecin

Jesteśmy członkiem

BIP