Opracowanie projektu społecznego jako pasjonat działań społecznych wymaga starannej analizy, planowania i zaangażowania społeczności. Nie wystarczy tylko MIEĆ pomysł. Trzeba również wiedzieć jak wprowadzić go w życie. Trzeba ten pomysł urealnić i sprowadzić do konkretów. Zapraszamy na szkolenie „Od pomysłu do projektu”.


Co, gdzie, kiedy

Termin: 18 grudnia, godzina 17.00 – ??
Miejsce: Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
Prowadząca: Paulina Stock-stocka


Co powinien zawierać projekt? Na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę? Jakie kwoty wpisywać w budżecie? Gdzie projekt można składać?

Na te pytania (i pewnie wiele innych) będzie można uzyskać odpowiedź na szkoleniu „Od pomysłu do projektu” które jest realizowane przez Sektor 3 Szczecin przy wsparciu Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. A żeby było jeszcze ciekawiej, pomysły (oraz to jak do nich podejść) będą omawiane pod kątem szczecińskiej Inicjatywy Lokalnej. Inicjatywa lokalna to sposób na realizację nawet najmniejszych działań wokół siebie, własnego podwórka czy sąsiadów. Dzięki połączeniu środków z Gminy i pracy społecznej działaczy, mogą powstać wydarzenia niebanalne i oddolne. Wydarzenia takie jak wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, wspólne sadzenie krokusów, nauka jazdy na rolkach czy nawet ogrzewalnia dla morsów nad jeziorem.

W roku 2024 przewidziany budżet na działania w ramach Inicjatywy Lokalnej wynosi 190 000zł, więc warto się zainteresować tym narzędziem już teraz.

Aby uczestniczyć w szkoleniu należy:

Uwaga!

  • liczba miejsc ograniczona,
  • prosimy się upewnić, że podany adres mailowy jest prawidłowy. Na wskazane adresy zostanie wysłany link potwierdzający uczestnictwo.

Zadanie finansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin.