Balkon przy ul. Pocztowej 8 stanie się sceną koncertową! Popłyną z niego
elektroniczno-instrumentalne dźwięki w wykonaniu Porka i Kuncfota.

Kultura przenosi się w czasach pandemii do internetu i… na balkony. ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i OSWAJANIE SZTUKI zapraszają do udziału w trzeciej odsłonie akcji Śródmiejska Strefa Kultury Ponad Chodnikami, która trwa od początków epidemii. Już 15 maja (piątek) o godz. 18.00 na balkonie przy ul. Pocztowej 8 wystąpi duet Porek (trąbka) i Kuncfot elektronika), którzy dadzą półgodzinny set instrumentalno-elektroniczny.

W czasach, kiedy nie możemy pójść na imprezę, impreza przyjdzie do Was” – zapowiadają organizatorzy. Koncert będzie transmitowany na żywo online na facebookowych stronach ŚRODKA i wszczecinie.pl. Partnerem koncertu jest wszczecinie.pl.

O artystach:
Porek – to jego trąbka czaruje w składach: KanapaTrippin, Vespa, Skambomambo, Zakaz Posiadania, Fractal Tree, Ludzie Mili. Miłośnik wszechogarniającego hałasu, dźwięków z wytwórni Ninja Tune, fantastyki i komiksów.

Kuncfot – członek ekipy PCV, współorganizator cyklu imprez Beat Junkies, digger, na rynku winylowych zbieraczy od przeszło dekady. Stara się łączyć różne style muzyczne, dbając o spójność granych przez siebie setów. Miłośnik instrumentalnego hip-hopu i downtempo szczególnie z lat 90. Duży wpływ na jego gust muzyczny miała scena UK z tego okresu. Dobra selekcja muzyczna przede wszystkim!

Akcja odbywa się w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki” i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.