Od 12 grudnia przez kolejne 10 dni przy placu Armii Krajowej, tuż przy Urzędzie Miasta, można oglądać wystawę poświęconą szeroko rozumianemu wolontariatowi.
Wystawa prezentuje przede wszystkim wolontariuszy przy pracy, prezentując ich zaangażowanie i chęć pomocy potrzebującym. Każdy odwiedzający może zapoznać się z samą ideą wolontariatu, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat wolontariatu i zobaczyć w jakich miejscach potrzebni są wolontariusze.

Wystawa objechała już prawie całą Polskę, była prezentowana m.in. w Warszawie, Białymstoku, Olsztynie, Rzeszowie, Katowicach. Do końca roku pojawi się jeszcze w innych miastach. Termin wystawy nie jest przypadkowy, bowiem rok 2011 został uznany przez Komisję Europejski za Europejski Rok Wolontariatu, a 5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Wystawa jest elementem projektu flagowego Unii Europejskiej realizowanego przez Stowarzyszenia Semper Avanti i „Nowa Rodzina” z Wrocławia oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz TVP, oddział Wrocław. W każdym mieście wspomagana jest przez organizacje, które angażują się w realizację tego przedsięwzięcia. W Szczecinie z pomocą wyszli harcerze z Zachodniopomorskiej Chorągwi ZHP.

Serdecznie zapraszamy