W dniach 12 oraz 13 kwietnia 2014r. w Szczecinie, w 3 różnych punktach miasta, odbędzie się wydarzenie „Wędrująca Kawiarenka NGO” organizowana w ramach Kampanii „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1%”.

Kawiarenka będzie miejscem spotkań, miejscem odpoczynku oraz rozmowy. Chwilą zatrzymania i oderwani się od codziennych czynności. W trzech najczęściej uczęszczanych przestrzeniach miasta (Jasne Błonia, Różanka oraz Polana Widok przy jeziorze Szmaragdowym), podczas trzech etapów, osoby zainteresowane przekazaniem swojego jednego procentu na rzecz organizacji pozarządowych, będą mogły zapoznać się z tematyką zadania publicznego. W każdym z punktów wędrującej kawiarenki powstanie miejsce informacji, miejsce rozmowy o jednym procencie. W tym miejscu każdy przechodzień będzie mógł usiąść, napić się kawy, oraz dzięki przyjaznej atmosferze porozmawiać z gośćmi wydarzenia o wsparciu organizacji poprzez  przekazywanie 1% od osób fizycznych dla organizacji OPP. Każdy etap, odbywający się jeden po drugim, będzie trwać nie dłużej niż trzy godziny, po czym wędrująca kawiarenka przemieszczać się będzie w następne wyznaczone wcześniej miejsce.

To nie wszystkie atrakcje. Podczas wędrującej kawiarenki, w każdym z punktów spotkań, organizatorzy oraz wolontariusze będą zachęcać dzieci do włączenia się w wydarzenie "Namaluj swój 1%". Poprzez zabawę dzieci oraz ich opiekunowie dowiedzą się co to jest jeden procent i jak jest potrzebny. Najmłodsi uczestnicy namalują wzór jednego procentu na wielkoformatowych płachtach. Płachty te, będą eksponowane na budynkach organizacji bądź w innych dobrze widocznych miejscach przestrzeni miejskiej.

Zachęcamy Organizacje Pożytku Publicznego do czynnego uczestnictwa w wydarzeniu. Mogą Państwo przygotować dowolną formę prezentacji ( ulotki, gry, quizy, pokazy artystyczne). Pytania prosimy przesyłać na adres procent@twiks.pl. W przypadku niesprzyjającej pogody organizator powiadomi Państwa o odwołaniu wydarzenia z odpowiednim wyprzedzeniem.

Więcej informacji na stronie www.1procent.szczecin.eu .

 

Terminy wydarzenia:

Sobota, 12.04.2014r.:

11:00-14:00 – Jasne Błonia

15:00-18:00 – Park Miejski Różanka

Niedziela, 13.04.2014r.:

14:00-18:00 – Punkt Widokowy „Polana Widok” Zdroje

 

Do zobaczenia!