Na ten moment wszystko wskazuje na to, że organizacje dalej muszą działać bardziej zdalnie niż lokalnie. Dlatego przygotowaliśmy dla Was 2 webinary dot. pracy zdalnej: cyfrowy narzędziownik dla NGO oraz podstawy higieny cyfrowej dla NGO. Szczegóły we wpisie.
Zapraszamy na 2 webinary, które pomogą w zdalnym funkcjonowaniu organizacji. Jeden dotyczy narzędzi jakie możemy wykorzystywać w pracy zdalnej, drugi dotyczy higieny cyfrowej pracy. Przez oba zagadnienia przeprowadzi nas Marta Kostecka.
Cyfrowy narzędziownik dla NGO
23 marca 2020 godz. 18.00-20.00
Formularz zgłoszeniowy: LINK
Link wraz z hasłem do webinaru zostanie wysłany na podany w formularzu adres mailowy.
Podczas webinarium na praktycznych przykładach poznacie aplikacje i programy wspomagające działania online organizacji pozarządowej i nie tylko. Dowiecie się co Wam może ułatwić komunikację online i sprawną pracę zdalną oraz organizowanie wydarzeń dla odbiorców Waszych działań wbrew pandemii i ograniczeniom. Nauczycie się tak dobierać narzędzia cyfrowe, by Wasza organizacja mogła działać jeszcze lepiej. Po szkoleniu otrzymacie pakiet przydatnych materiałów.
Podstawy higieny cyfrowej dla NGO
30 marca 2020 godz. 18.00-20.00
Formularz zgłoszeniowy: LINK
Link wraz z hasłem do webinaru zostanie wysłany na podany w formularzu adres mailowy.
Podczas webinarium porozmawiamy na temat zachowania higieny cyfrowej podczas pracy zdalnej i innych działań online. Poznacie metody radzenia sobie z problemem zachowania dobrostanu cyfrowego i higieny psychicznej. Nauczycie się dbać zarówno o swoje ciało, jak i swój umysł podczas dryfowania po wszechotaczającym nas oceanie cyfrowości i permanentnego bycia online. Dzięki temu zadbacie o siebie i będziecie mogli jeszcze efektywniej działać na rzecz Waszych odbiorców. Po szkoleniu dostaniecie pakiet przydatnych materiałów.
Prowadząca: Marta Kostecka – działaczka społeczna, edukatorka, profesjonalna odbiorczyni kultury. Pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie, gdzie zajmuję się promocją. Zainteresowania to literatura i kultura, nauczanie i uczenie się oraz technologie i nowe media.
Specjalizuje się w edukacji cyfrowej i medialnej. Redaktorka bloga Sektora 3.0. Należy do stowarzyszeń branżowych: LABIB i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Prowadzę stowarzyszenie Porozmawiajmy O Popkulturze – Ale Raczej Taktownie “POP-ART”. Skończone studia magisterskie z filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz podyplomowe tamże. „Uczę się wciąż samodzielnie na kursach i szkoleniach, w zależności od aktualnych potrzeb. Często korzystam z form doskonalenia online. Więcej o mnie na stronie http://martakostecka.online/”
UWAGA!
- liczba miejsc ograniczona,
- pierwszeństwo w rekrutacji mają przedstawiciele szczecińskich organizacji pozarządowych,
- w przypadku organizacji z poza Szczecina liczy się kolejność zgłoszeń,
- biorąc pod uwagę bieżącą sytuacje webinar może zostać odwołany w dowolnym momencie ze względu na nieprzewidziane sytuacje,
- prosimy się upewnić, że podany adres mailowy jest prawidłowy. Na wskazane adresy zostanie wysłany link do webinaru oraz jednorazowe hasło dostępu.