Naukę czas zacząć – jak się uczyć łatwiej i przyjemniej – tego dowiecie się na spotkaniu 19 września organizowanym przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego!

Wakacje zbliżają się do końca, a my już planujemy kolejną, jesienną edycję warsztatowych piątków. Naukę czas zacząć – jak się uczyć łatwiej i przyjemniej – tego dowiecie się na naszym spotkaniu 19 września. Tego samego dnia zapraszamy was na spotkanie z Wolontariatem Europejskim – odsłonimy rąbka tajemnicy jak wyjechać za granicę za pomocą programu Unii Europejskiej. Poszukujecie pracy? To przyjdźcie na warsztat „Profesjonalne CV i list motywacyjny”. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy do Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Nauka łatwiejsza i przyjemniejsza?? Tak! Z mapą myśli

Data: 19 września, godz. 15.00 – 18.00

Termin zgłoszeń: 16 września

Osoba prowadząca: Katarzyna Lewandowska, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Biznesu, certyfikowany trener i coach, entuzjastka map myśli i fotograficznego czytania.

Opis warsztatu: Chcesz ułatwić sobie naukę? Sprawić że zapamiętasz więcej? Przyjdź na te warsztaty i naucz się tworzyć mapy myśli. Mapa myśli to innowacyjny sposób przedstawiania niektórych zagadnień ułatwiający naukę. Ma na celu przyspieszyć pracę i dać lepszy efekt zapamiętania.

Na warsztacie dowiesz się między innymi:

  • jak szybciej sporządzać notatki,
  • co ma znaczenie dla efektywnej nauki.

Twórcy metody twierdzą, że podczas sporządzania notatek w sposób tradycyjny, aktywna jest jedynie lewa półkula mózgu, odpowiedzialna za myślenie logiczne, linearność, analizę, słowa i liczby. Dzięki użyciu oprócz słów i symboli także kolorów, rysunków oraz efektu trójwymiarowości uaktywnia się prawa półkula mózgu odpowiedzialna za wyobraźnię, rytm, postrzeganie przestrzenie, kolory i obraz całości a obie półkule synergicznie ze sobą współpracują. Dzięki temu łatwiej się uczyć, zapamiętywać i odtwarzać zgromadzoną wiedzę.


Sposób na GAP Year – Wolontariat Europejski, spotkanie informacyjne

Data: 19 września, godz. 14:00 – 15:00

Termin zgłoszeń: 16 września

Osoba prowadząca: Katarzyna Henschke-Ozga, pracownik Sekretariatu ds. Młodzieży, koordynator wolontariatu europejskiego, wolontariuszka EVS.

Opis spotkania: Projekty społeczne, kulturalne, ekologiczne, praca z dziećmi i z młodzieżą, z osobami starszymi? EVS, czyli Wolontariat Europejski to szansa na zdobycie doświadczenia za granicą. Wolontariusz ma zapewnione zakwaterowanie oraz wyżywienie, otrzymuje także kieszonkowe i wsparcie językowe. Kto może wziąć w nim udział? Osoby w wieku 18-30 lat. Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych odbyciem wolontariatu za granicą.


A może przyda się wsparcie w poszukiwaniu pracy. Jak powinno wyglądać Twoje CV, jak napisać list aby przekonać do siebie pracodawcę. Profesjonalne CV i list motywacyjny

Data: 17 października, godz. 15.00 – 18.00

Termin zgłoszeń: 14 października

Osoba prowadząca: Monika Burzyńska, socjolog z wykształcenia, od 10 lat czynny doradca zawodowy, pracuje głównie z młodzieżą w wieku 15-25 lat.

Opis warsztatu: Na warsztacie dowiesz się jak prawidłowo konstruować dokumenty aplikacyjne, określicie swoje mocne i słabe strony. To nie wszystko – zdobędziesz więcej wiedzy o sobie samym i poznasz źródła samowiedzy. Dowiesz się na co zwracają uwagę pracodawcy i jak pokazać swoje atuty aby zdobyć pracę. Warsztat jest przeznaczony dla osób w wieku 15-25 lat.


Jak się zgłosić?

Prześlij elektroniczny formularz zgłoszeniowy odpowiednio do terminu zgłoszeń na warsztaty ( terminy zgłoszeń są podane powyżej). Obowiązuje kolejność zgłoszeń.Formularz znajdziesz na naszej stronie: http://www.mlodziez.wzp.pl/index.php/

  • Można zgłosić się na wszystkie spotkania lub wybrać jeden interesujący Cię 
  • Warsztaty są przeznaczone dla osób indywidualnych, nie przyjmujemy zgłoszeń 
  • Informacja na temat przyjęcia na warsztaty zostanie przesłana mailowo na adres podany w formularzu zgłoszeniowym, najpóźniej na dzień przed datą warsztatu.
  • Warsztaty odbędą się w siedzibie Sekretariatu ds. Młodzieży, przy ul. Piłsudskiego 
  • W przypadku osób niepełnoletnich – potrzebna jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna na uczestnictwo w warsztatach. Pisemną zgodę należy przynieść na warsztaty w przypadku zakwalifikowania się.
  • W razie pytań proszę o kontakt na adres kozga@wzp.pl, tel. 91 42 10 262

 

źródło: materiały dostarczone przez organizatora