Święta zbliżają się wielkimi krokami. Śnieg już jest, Mikołaje wychylają się z telewizora, teraz pora na choinkę. Studenci i absolwenci Programu Erasmus Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz międzynarodowa społeczność Szczecina zapraszają 14 grudnia na Plac Sienny, gdzie od godziny 16 będzie tworzona świetlna choinka! 

Wydarzenie jest organizowane z okazji 25 urodzin Międzynarodowego Programu Erasmus – "program uruchomiony przez Komisję Europejską 15 czerwca 1987 obejmujący szkolnictwo wyższe, a mający na celu finansowanie wyjazdów studentów na studia w innym kraju europejskim przez okres do jednego roku oraz wspieranie europejskiej współpracy uczelni wyższych ze wszystkich krajów członkowskich UE, EOG oraz kandydujących przez wspólne opracowanie programów nauczania a także wymiany kadry akademickiej". 

Świetlna choinka? Ale jak?! Mówią sami organizatorzy "Hel, balon, świetlne patyczki, ogrom ciepła i uśmiechu i Wasza obecność i… może uda się nam stworzyć największą choinkę na świecie!".

Stań się częścią międzynarodowego wydarzenia, ogrzej się przy świątecznej atmosferze, dołącz swoje światełko. Razem może uda się nam wznieść najwyższą choinkę na świecie! Dla zmarzluchów (i nie tylko) gorący grzaniec korzenny.

Tak więc w imieniu organizatorów zapraszamy średniaków, seniorów, juniorów do podziwiania tego niespotykanego wydarzenia: 14 grudnia rynek starego/nowego miasta czyli Rynek Sienny od godziny 16. Będzie się działo!