Chcesz żyć w duchu „zero waste”, czyli ograniczając produkcję śmieci w domu czy biurze? Weź udział w wydarzeniach, które wkrótce odbędą się w Śródmieściu.

O „zero waste”, czyli ruchu zakładającym maksymalne ograniczanie produkcji odpadów, mówi się coraz częściej i głośniej. Niektórzy traktują go jako jednosezonowy trend, inni przyjmują to jako swój nowy styl funkcjonowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, weź udział w wydarzeniach w ramach projektu „Śródmieście bez plastiku”, które realizuje Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne OSWAJANIE SZTUKI.

„Chcemy żyć trochę bardziej odpowiedzialnie wobec środowiska, produkować mniej śmieci. Są tacy, którzy powiedzą, że to nic nie zmieni, nie ma znaczenia, ale gdybyśmy wszyscy przestali korzystać np. ze sklepowych foliówek, to producenci dostaliby wyraźny sygnał, że nie ma na to popytu. Projektem tym chcemy podpowiedzieć od czego zacząć życie w duchu zero waste” – zapowiada Paulina Stok-Stocka z OSWAJANIA SZTUKI.

W programie:

  • spotkanie z Kasią Wągrowską, autorką książki „Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej” i przedstawicielką poznańskiej Po-Dzielni (LINK DO WYDARZENIA),
  • szycie materiałowych woreczków na zakupy (LINK DO WYDARZENIA),
  • zbiórka materiałowych toreb, które później trafią do śródmiejskich sklepików pn. „Sąsiedzka siatka” (LINK DO WYDARZENIA)

Spotkania odbywać się będą w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim i filii MBP Promedia. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Projekt „Śródmieście bez plastiku” jest finansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin w ramach programu mikroDOTACJE 2019 realizowanego przez Fundację Sektor 3 Szczecin. Więcej: oswajaniesztuki.pl.