Warto wybrać się na Wały Chrobrego już o 21.00. Pierwszym celem będzie Wenus, szybko chowająca się za horyzontem wraz z zachodem Słońca. O ile uda nam się uchwycić ją między wysokimi zabudowaniami na zachód od Wałów, co może być małym wyzwaniem.
Z pewnością niesamowite przeżycia dostarczy ogromny, wschodzący czerwony Księżyc (możemy się go spodziewać ok 21.30-22.00 – w zależności od warunków atmosferycznych), który już nad horyzontem będzie w całkowitym cieniu Ziemi! Z pewnością zerkniemy na Saturna i jego niesamowite pierścienie, jak i króla wszystkich planet – Jowisza.

Lipiec tego roku to także doskonała okazja do obserwacji Marsa. Ten będzie najbliżej Ziemi od 2003 roku! Jeśli tego nam będzie mało, skierujemy teleskopy również w ciekawe gwiazdy podwójne lub w jaśniejsze gromady gwiazd.

Nie zabraknie na Wałach Chrobrego największego teleskopu amatorskiego w Polsce – Sowy – olbrzyma o średnicy lustra aż 60 cm i wysokości ponad 2 m! Mniejsze instrumenty również niczego sobie – zdecydowanie warto przez nie oglądać, szczególnie, że obiektów do obserwacji będziemy mieli mnóstwo!
————————————————————
Spokojnie, to tylko zaćmienie
27 lipca, g. 21.00
Wały Chrobrego
wstęp bezpłatny
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/354963468364718/