W Tygodniu Inicjatyw Pozarządowych Fundacja „Prawobrzeże” organizuje dla seniorów kreatywne warsztaty szycia maskotek i tworzenia innych upominków, które następnie zostaną przekazane chorym dzieciom przebywającym w szpitalach.

Prezenty te zostaną przekazane dzieciom jako upominki z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.  Finałem naszej akcji będzie dostarczenie w dn. 27 maja 2023 r. wykonanych wcześniej prezentów dzieciom leżącym w szpitalach. Chcemy, aby działanie „Serce od serca na Dzień Dziecka” miało charakter międzypokoleniowy – do akcji zapraszamy wolontariuszy – młodzież z okolicznych szkół oraz uczestników warsztatów plastycznych w Fundacji. Od jutra dzieci nie mają lekcji z powodu egzaminu ósmoklasisty. Nie siedźcie w domu, seniorzy pokażą wam, jak wypchać maskotkę, przyszyć guzik – nic trudnego! Zapraszamy również te dzieci, które na co dzień nie uczęszczają na zajęcia plastyczne.

Warsztaty odbywają się od dziś do piątku włącznie w godz. 10-13 w klubie „Szpak” przy ul. Seledynowej 75a (os. Bukowe). Zajęcia plastyczne dla dzieci – we wtorek i czwartek w godz. 14-18. Dzieci mogą przyjść również codziennie w tych godzinach i dołączyć do seniorów.

Warsztaty współfinansowane są ze środków Miasta Szczecin w ramach konkursu mikroDOTACJE2023 – nabór 1 ogłoszonym przez Fundację Sektor 3