Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Szczecinie zaprasza na trzecie i ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Rynku Literackiego. Tym razem będziemy rozmawiali o street arcie w kontekście książki Justyny Weroniki Łabądź „Street Art. Sztuka ulicy”. Udział w rozmowie wezmą autorka i Patryk Słowiński. Rozmowę poprowadzi Sabina Wacławczyk.

Rynek Sienny 20.08.2021 (piątek) godz. 18.00 wstęp wolny

link do wydarzenia – LINK

Link do opisu książki – LINK

informacje o uczestnikach spotkania:

Justyna Weronika Łabądź – historyczka sztuki, polonistka. Autorka artykułów naukowych, publicystycznych oraz książek o sztuce, m.in. albumu „Street art. Sztuka ulicy” (Warszawa 2019). Kuratorka wystaw i projektów streetartowych, m.in. projektu „oBBraz miasta”, dzięki któremu od 2014 roku w Bielsku-Białej powstają liczne murale. Pracuje w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej. Jest doktorantką Instytutu Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Patryk Słowiński – ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych o profilu wystawiennictwo, studiował na wydziale grafiki w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie  (dyplom pod kierunkiem prof. G. Marszałka i A. Tomczaka z plakatu, typografii i identyfikacji wizualnej) oraz zaocznie na kierunku fotografia na ASP w Poznaniu. Otrzymał stypendium naukowe w Kunsthochschule Weisensee w Berlinie na kierunku komunikacji wizualnej, ilustracji i typografii. W roku 2001 otrzymał Nagrodę Specjalną na Ogólnopolskim Maratonie Fotograficznym, w 2003 Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecina. Należy do Stowarzyszenia Kaligrafów Nadbałtyckich. Studiował również komunikację wizualną na Universitat de Barcelona na wydziale Bellas Artes oraz typografię i kaligrafię na Universitat Autonoma de Barcelona. W Berlinie odbył kurs kaligrafii japońskiej. Brał już udział w konferencji typograficznej w Pradze, organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Typografów, został jego członkiem. Został również przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków. Współpracował z różnymi agencjami reklamowymi i biurami projektowymi, zajmował się identyfikacjami wizualnymi, projektowaniem produktu (odzieży, akcesoriów) oraz wydawnictw. Współpracował z „Kolonią Artystów” w Gdańsku. Tworzył liczne projekty logotypów, plakatów identyfikacji.
W roku 2008 podjął pracę na ZUT, Katedra Wzornictwa, prowadził zajęcia z komunikacji wizualnej. Od 2012 r. jest asystentem prof. dr. hab. Arkadiusza Marcinkowskiego.

Sabina Wacławczyk – z wykształcenia artystka sztuk plastycznych i teatralnych, laureatka nagród Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i stypendium Młoda Polska Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Społecznie zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce oraz animacją społeczną i kulturalną. Jest przewodniczką miejską, współautorką bloga „Sztuka w przestrzeni Szczecina”. W duecie z Joanną Olszowską prowadzi realizuje projekt „Mozaiki Szczecińskie”, który otrzymał nominację do tytułu „Szczupak 2020”. Wcześniej popularyzowała wiedzę o przedwojennych szczecińskich stolarkach witrynowych.