Kolejne wydarzenie z dziedziny IT i nowych technologii. Tym razem skierowane bezpośrednio do kobiet (młodych, starszych, średnich), które chcą spróbować swoich sił w programowaniu! Jak nie umiesz tego robić to nawet lepiej 🙂 Rusza rejestracja na Rails Girls Szczecin – bezpłatne warsztaty programowania dla kobiet!

Rails Girls Szczecin to bezpłatne dwudniowe warsztaty programowania, których uczestniczki przy wsparciu mentorów krok po kroku uczą się tworzyć aplikacje internetowe.  Ta międzynarodowa inicjatywa narodziła się w 2010 roku w Finlandii, a od tego czasu na całym świecie odbyło się już ponad 140 warsztatów, w których organizację angażują się najlepsi programiści i firmy IT. W Polsce dotychczas zorganizowano 7 warsztatów w 4 miastach. Przyszedł czas na szczecińską edycję, która odbędzie się w dniach 13-14 czerwca w Technoparku Pomerania!

Ruby on Rails to język programowania, umożliwiający szybkie tworzenie aplikacji internetowych. Uczestniczki warsztatów Rails Girls Szczecin będą wykorzystywać to narzędzie do nauki programowania. Pomogą im w tym mentorzy, specjaliści w dziedzinie IT. W przerwach od nauki zaproszeni goście będą opowiadać o swoich doświadczeniach i sukcesach związanych z pracą w branży informatycznej.

Jest to okazja wejścia w świat nowoczesnych technologii, wypróbowania narzędzi do tworzenia aplikacji internetowych, a także poznania możliwości i perspektyw związanych z pracą w branży informatycznej” – wyjaśnia Marzena Zasińska-Igła, organizatorka szczecińskiej edycji wydarzenia  – „To także sposobność do nawiązania ciekawych znajomości i biznesowych kontaktów”.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rejestracja będzie trwać tylko 4 dni: od 26 do 30 maja. Można jej dokonywać za pośrednictwem strony www.railsgirls.com/szczecin

KontaktMarzena Zasińska-Igła railsgirlsszn@gmail.com +48501685262

Autorka zdjęć z Rails Girls Warsaw z 22-23 lutego 2014: Anksfoto.pl