„Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” poszukuje osób, które zasilą szeregi zespołu. To grupa z blisko 50-letnią tradycją, która teraz dynamicznie się rozwija.
W „Kręgu” obecnie tańczy ponad 30 osób, głównie młodzież. Zespół po pracowitych wakacjach już planuje nowy sezon – rozpoczynają przygotowania do nadchodzącego wielkimi krokami jubileuszu. Przed tancerzami i muzykami zespołu dużo pracy, koncertów, nowości i radości płynącej z kultywowania tradycji. W związku z tym grupa postanowiła zasilić swoje szeregi.

– W tym roku chcemy utworzyć grupę młodzieżową, mniej więcej od 13 do 18 lat, do której zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i mające doświadczenie w tańcu czy śpiewie. Nabór do grupy dorosłej, uruchomimy pod koniec września. Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół nr 8, a udział w nich jest bezpłatny. – zachęca Beata Umińska, muzykolog zespołu.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” zajmuje szczególne miejsce na lokalnej scenie folklorystycznej. Grupa nieustannie się zmienia, rozwija i jest otwarta na wszystkich miłośników śpiewu i tańca. Występy w przepięknych strojach ludowych, udział w interesujących projektach tanecznych, ale przede wszystkim aktywnie i pozytywnie spędzony czas w gronie przyjaznych ludzi – to wszystko czeka na tych, którzy podejmą wyzwanie. Ostatnio, para taneczna Zespołu w towarzystwie kapeli stanęła w szranki Turnieju Tańca, w ramach organizowanego przez szczecińską Filharmonię, Turnieju Muzyków Prawdziwych.

Chętnych do rozpoczęcia przygody z tańcem i śpiewem zapraszamy do siedziby „Kręgu” – Zespół Szkół nr 8, al. 3 Maja 1a, do sali 36. Najbliższe spotkania odbędą się 11 i 14 września (poniedziałek, czwartek) o godz. 17.00. Zachęcamy do śledzenia nas na naszym profilu na Facebooku (LINK).