Ruszamy z krótkimi wywiadami z różnymi organizacjami pozarządowymi ze Szczecin (na razie). Na pierwszy ogień poszła Fundacja HOT-POINT. Na pytania odpowiadał prezes Krzysztof Sowa. Zapraszamy do lektury!

Sektor 3 (S):

Początek Waszej organizacji – skąd się wzięliście w Szczecinie,  jaka jest wasza historia?

Fundacja Hot-Point Krzysztof Sowa (KS):

W Szczecinie jesteśmy od zawsze bo tu się urodziliśmy, tu mieszkamy i tu także zrodziła się idea powstania Fundacji Hot-Point, która ma na celu promowanie miast i popularyzowanie atrakcji miejskich w dosyć niekonwencjonalny sposób tj. za pomocą plebiscytu na najlepsze miejsca w Szczecinie, w którym udział biorą sami mieszkańcy.

(S): Dlaczego taka nazwa a nie inna?
(KS): Skoro naszą główną działalnością jest poszukiwanie razem z mieszkańcami Gorących Punktów Szczecina, to nazwa Fundacja Hot-Point wydawała się być zupełnie naturalna. Chodziło nam o to aby była krótka, chwytliwa, międzynarodowa i w pełni oddawała charakter naszych działań.

(S): Czym się zajmujecie ogólnie?
(KS):Ogólnie można powiedzieć, że zajmujemy się promowaniem i pokazywaniem piękna Szczecina. Organizowany przez nas plebiscyt na Gorące Punkty Miasta jest naszym głównym narzędziem do wyboru tych największych i najciekawszych atrakcji Szczecina, jak również pokazania mniej znanych, aczkolwiek pięknych zakątków miasta.

(S): Co robiliście do tej pory jako organizacja? W ciągu ostatniego pół roku można Was było zauważyć na wielu imprezach Szczecińskich.
(KS): Ostatnie pół roku było dla nas bardzo pracowite. Odkąd w lutym wystartował nasz plebiscyt, byliśmy obecni na naprawdę wielu imprezach zarówno w klubach, na MTS’ie czy w plenerze podczas Pikniku nad Odrą czy Dniach Morza. Choć nasz plebiscyt odbywał się w internecie, to wychodziliśmy z nim do ludzi zachęcając do głosowania. Było to dla nas niezwykle cenne doświadczenie ponieważ podczas każdej z takich imprez mogliśmy wysłuchać wielu opinii zarówno mieszkańców jak i turystów zarówno na temat Szczecina, jego atrakcji, jak również na temat naszej działalności, która bardzo ciepło została oceniona przez mieszkańców. Dzięki tego typu spotkaniom mamy też swoje spostrzeżenia na temat kierunków naszego dalszego rozwoju.

(S): Projekty/działania realizowane aktualnie. Czym się zajmujecie teraz
(KS): Obecnie jesteśmy świeżo po zakończeniu plebiscytu Hot-Point i pracujemy właśnie nad wydaniem papierowej mapy Gorących Punktów Szczecina.

(S): Plany na przyszłość (jeśli nie jest to tajne przez poufne i możecie zdradzić)?
(KS): Chcielibyśmy aby plebiscyt Hot-Point nie był wyłącznie szczecińskim projektem, lecz był prowadzony także w innych miastach Polski. Do tego będziemy dążyć, choć wiemy, że trudna droga przed nami.

(S): Czy przyjmujecie nowych członków/wolontariuszy?
(KS): Jak najbardziej. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcieliby się do nas przyłączyć i razem z nami w ciekawy, aktywny i niekonwencjonalny sposób pokazywać innym piękno Szczecina i innych miast Polski. Wszystko to w miłej atmosferze i przy dobrej zabawie 🙂

(S): A może macie wspólnie akcje z innymi organizacjami na terenie Szczecina? A może poza Szczecinem?
(KS): Bardzo dobrze nam się współpracuje z Fundacją Kamienica 1 przy ich sztandarowej imprezie Floating Trippin’ Festival. W przyszłości chcemy także współpracować z innymi organizacjami, bo działając razem, można osiągnąć więcej.

(S): Jak można się z wami kontaktować (fejsbuk, www, maile, telefony, skype, cokolwiek)
(KS): Jesteśmy wszechobecni w internecie zarówno na naszej stronie www.hot-point.pl jak i na Facebooku pod adresem http://www.facebook.com/HotPointSzczecin. Tam można zawsze do nas napisać. Jeśli ktoś woli bardziej bezpośredni kontakt, to możne również do nas zadzwonić na nr 725559666 lub spotkać się w siedzibie Sektora 3, gdzie przeważnie można nas spotkać.

(S): Przesłanie od Was do wszechświata to……. 
(KS): Bądźcie dla siebie mili, uśmiechajcie się do siebie a każdy dzień będzie dla Was wspaniały. Nie zapominajcie też, że Szczecina naprawdę nie jest wioską z tramwajami i pełen jest pięknych i ciekawych miejsc oraz ciekawych wydarzeń 😉


Aktualizacja informacji – Fundacja Hot-Point ma spowrotem swoją stronę www (LINK). Sama fundacja odpowiada również za propagowanie i tworzenie nowych punktów geocachingowych na terenie naszego województwa (LINK).