Babskie pomysły! W babskim stylu!

W dniach 10-14 lutego każda z kobiet odnajdzie inspiracje, wsparcie, drogę rozwoju, a przede wszystkim inne wspaniałe kobiety. Nasze warsztaty pobudzą umysł i ciało do działania, zachęcą do wsłuchania się w swoją intuicję, potrzeby oraz pomogą zrealizować marzenia.

 

Bezpłatne warsztaty organizowane przez Szczecińskie Centrum Wspierania organizacji Pozarządowych SEKTOR3 poszerzą świadomość, odkryją wyjątkowość oraz pokażą kobietom jak żyć z pasją!

Poniżej znajduje się harmonogram warsztatów. Zapraszamy wszystkie Panie do wybrania dowolnej ilości zajęć poprzez zamieszczony poniżej formularz zgłoszeniowy.

To jednak nie wszystkie atrakcje!

Dnia 16 lutego 2014 r. (niedziela) w Hali MOSRiR  przy ulicy Narutowicza 17 o godzinie 16:00 rozpoczynamy „Familiadę Sportową”.

Zapraszamy wszystkie chętne szczecińskie rodziny na świetną zabawę z elementami sportowymi. Warunkiem udziału jest jedynie przybycie z osoba towarzyszącą będąca członkiem rodziny ( mężem, dzieckiem, bratem, siostrą, teściową, babcią itp.), oraz posiadanie stroju sportowego, a przede wszystkim stosownego obuwia. Zabawa trwa do 17:30!

Wszyscy chętni zostaną podzieleni na 4 drużyny. Kapitanem każdej z drużyn będzie znany szczeciński sportowiec, który wprowadzi uczestników w wesołe konkurencje rozgrywane w formie równoległego „wyścigu” 4 drużyn.

Uzupełnieniem zabawy będą pokazy i występy artystyczne przygotowane przez dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne!

Warsztaty:

Poniedziałek 10.02.2014

10.00 – 14.00: Biżuteria zafilcowana – warsztat z tworzenia biżuterii, Prowadzenie: Katarzyna Łozowska
Filcowanie wełny to genialny sposób na to żeby z kępki nijakiego tworzywa wyczarować coś co sprawi nam radość i wzbudzi zazdrość u koleżanek, np. broszki w formie wielobarwnych kwiatów, kulki do kolczyków, korali i bransoletek. Właśnie takie pobudki kierowały mną do nauczenia sie tej techniki przed paroma laty , poza tym jest to świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi, wyżycie się twórczo i stworzenie pięknej biżuterii.

10.00 – 17.30: Indywidualne konsultacje z Joanną Mendecką, Prowadzenie: Joanna Mendecka
Zajęcia z Joanną Mendecką to indywidualne konsultacje z zakresu zdrowego odżywiania oraz z zakresu wychowania. Zapraszamy na nie wszystkie mamy i nie tylko. Prowadząca jest  psycholożką, doradczynią żywieniową oraz  autorką portalu www.mamowanie.pl. Od 5 lat zajmuje się propagowaniem podstaw zdrowego i świadomego trybu życia. Jest zwolenniczką holistycznego podejścia do zdrowia człowieka, leczenia według medycyny chińskiej oraz zasad ajurwedy. Doradczyni żywieniowa na portalach parenting.pl oraz forum pieluszkarnia.pl. Wśród Polek znana z czwartkowych audycji w Dzień Dobry TVN, specjalistka zdrowego odżywiania i naturalnego podnoszenia odporności oraz współautorka książki Reni Jusis.

14.00 – 20.00: Kobieta świadoma – samoświadomość i samoocena, Prowadzenie: Antoni Piwowarczyk
Zapraszamy na warsztat, który może być początkiem ciekawej podróży do własnego wnętrza w poszukiwaniu swojej siły. Samoświadomość, czyli poznanie siebie – aspekt życia, bez którego trudno wyobrazić sobie możliwość wypracowania adekwatnej samooceny. Gdy siebie nie znamy, możemy czuć się zagubieni. Dominującymi przeżyciami mogą stać się niepewność i lęk. Zaczynamy unikać wyzwań, za czym idzie brak rozwoju i jakichkolwiek zmian w życiu – także tych na lepsze. Zaczynamy izolować się od świata, który przeżywamy jako wrogi i zagrażający. Warto poznawać swoje zasoby i uczyć się wykorzystywać je dla własnego rozwoju. Warto mieć  świadomość swoich słabych i mocnych stron i potrafić w pełni z nich korzystać.

Wtorek 11.02.1014

10.00 – 12.00- Roztańczona zima – zajęcia taneczne dla Pań w każdym wieku, Prowadzenie: Irmina Łachacz
W zdrowym ciele zdrowy duch! Zapraszamy na warsztaty taneczne z różnych technik tanecznych. Podczas zajęć będzie można poznać elementy tańca współczesnego, nowoczesnego, a także Broadway jazzowego. Zajęcia na poziomie początkującym adresowane do są do wszystkich kobiet mających ochotę na dużą porcję tańca zakończone ćwiczeniami rozciągającymi i relaksującymi.

12.30-14.30: Outdoorowy zawrót głowy – zabawy ruchowe z dziećmi, Prowadzenie: Irmina Łachacz
Podczas zajęć rodzice wraz z dziećmi będą uczestniczyć w przeróżnych grach i zabawach z wykorzystaniem edukacji tupu outdoor. Zajęcia edukacyjne na wesoło także z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu (lin).

10.00-14.00: Zdrowe żywienie w pigułce – jak przygotowywać posiłki dla dziecka i całej rodziny, Prowadzenie: Joanna Mendecka
Na zajęciach porozmawiamy o tym, jakie są zasady zdrowego żywienia, w jaki sposób za pomocą posiłków stymulować prawidłowy rozwój dziecka, co złego jest w żywności wysokoprzetworzonej, w kaszkach z proszku, słoiczkach, co robić w przypadku podejrzenia alergii, choroby lub wyjazdu na urlop poza granice kraju. Jak przygotowywać posiłki dla całej rodziny czyli zdrowe żywienie w pigułce.

13.00 – 18.00: Szydełkowanie, wyszywanie i robienie na drutach, Prowadzenie: Klub Seniora TMLiKPW

Zapraszamy wszystkie Panie na warsztat robienia na drutach, szydełkowania i wyszywania. Zabierzcie ze sobą przyjaciółki, siostry  i mamy. Podczas zajęć każda uczestniczka przekona się, że robótki ręczne to świetny sposób na oderwanie się od codzienności. Zapomnicie o problemach a skupicie się na przyjemności tworzenia.

Środa 12.02.2014

10.00 – 16.00: Komunikacja damsko-męska – jak się dogadywać w związku, Prowadzenie: Antoni Piwowarczyk
Kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa – czy więc są jakiekolwiek szanse na porozumienie się dwóch tak odmiennych światów?
Wszyscy ludzie są odmiennymi i niepowtarzalnymi jednostkami – wiemy o tym doskonale. Czy jednak wiedza ta jest wystarczająca, aby móc zrezygnować z pokusy generalizacji, czyli wrzucania ludzi do "jednego worka"? Gdy ktoś mówi na nasz temat porównując nas z innymi, czujemy się skrzywdzeni i potraktowani niesprawiedliwie. Tak działają stereotypy, „utarte prawdy”, o których wszyscy wiedzą: kobiety to płeć delikatna i piękna a mężczyźni to silni zdobywcy. Czy tak jest na pewno? Czy istnieją różnice nie do przekroczenia pomiędzy płciami? Czy wojna damsko-męska nigdy się nie zakończy? Warto zastanowić się jak w prosty sposób lepiej zrozumieć drugą płeć, jak spojrzeć na świat z innej perspektywy i poprawić komunikację pomiędzy dwoma planetami. Warsztaty opierają się na praktycznych ćwiczeniach, umożliwiają poznanie barier w skutecznym porozumieniu oraz zapoznają z wachlarzem technik i sposobów efektywnej komunikacji damsko-męskiej.

10.00 – 16.00: Asertywność w pigułce, Prowadzenie: Ilona Łukasik
Jak być asertywną, wyrażać siebie  w zgodzie ze sobą, nie raniąc przy tym innych? Wszystkiego dowiesz się podczas zajęć w czasie których poruszone zostaną tematy czym jest oraz w jaki sposób chronić własne terytorium psychologiczne w relacjach osobistych i zawodowych. Uczestnicząc w warsztacie, masz również możliwość określenia własnego dominującego stylu zachowania się i komunikacji oraz rozwinięcia kluczowych umiejętności w zakresie asertywności – udzielania asertywnej odmowy, wyrażania własnych opinii i uczuć, udzielania oraz przyjmowania krytyki i pochwał.

16.30 – 18.00: Roztańczona zima – zajęcia taneczne dla wszystkich, Prowadzenie: Irmina Łachacz
W zdrowym ciele zdrowy duch! Zapraszamy na warsztaty taneczne z różnych technik tanecznych. Podczas zajęć będzie można poznać elementy tańca współczesnego, nowoczesnego, a także Broadway jazzowego. Zajęcia na poziomie początkującym adresowane do są do wszystkich kobiet mających ochotę na dużą porcję tańca zakończone ćwiczeniami rozciągającymi i relaksującymi.

Czwartek 13.02.2014

10.00-11.30: Naukowe EKOtwory – zabawy manualne z dziećmi w wieku 2,5 – 5, Prowadzenie: Agnieszka Chamier – Gliszczyńska
Co to za stwór? Ma trzy pary oczu i mega moc? Tu ma rękę, nie widzisz? Wyobraźnia dziecka nie zna granic. Jest ogromna i nieprzewidywalna. Zaskakuje, ciekawi a najczęściej bawi. Warsztat Naukowe EKOtwory to propozycja dla małych ciekawskich otaczającego ich świata. Podczas warsztatów istny misz-masz, czyli jak stworzyć stwory i potwory z materiałów EKO, niesamowite eksperymenty a przede wszystkim zabawa dzieko-rodzic.

10.00-14.00: Pierwsza pomoc dla dzieci, Prowadzenie: Tomasz Łuczkowski

Warsztaty z zakresu resuscytacji dzieci i niemowląt prowadzone zgodnie ze standardem Europejskiej Rady Resuscytacji podczas których dowiesz się jak prowadzić resuscytację na najmłodszych, a zarazem najbardziej narażonych na różne wypadki. Podstawowe zabiegi resuscytacyjne takie jak uciski klatki piersiowej i sztuczne oddychanie, postępowanie w przypadku zadławień.

16.00-20.00: Samoobrona, Prowadzenie: Antoni Piwowarczyk
Obrona? Bezpieczeństwo? Zapraszamy na warsztat oparty o założenia taktyczne Stylu Tygrysa i Smoka Kung Fu. Techniki prezentowane w trakcie warsztatu bazują na prostocie i naturalnych reakcjach ciała człowieka. Celem warsztatu  nie jest nauczenie uczestniczek wielu skomplikowanych technik, które mogą okazać się skuteczne dopiero po wielu latach wytrwałego treningu. W trakcie warsztatu bazujemy na naturalnych, wrodzonych odruchach organizmu, z szczególnym naciskiem położonym na wykorzystanie otoczenia. Prowadzący jest praktykiem z ponad 25-letnim doświadczeniem w treningu i nauczaniu Kung Fu.

16.00-20.00: Kreowanie wizerunku i autoprezentacja – czyli kobieta w drodze do kariery, Prowadzenie: Monika Burzyńska
Pragniesz wzrostu poczucia własnej wartości? Chcesz nabyć umiejętności oceny własnych możliwości i kompetencji? To warsztaty dla Ciebie. Podczas zajęć doradczyni zawodowa opowie o kreowaniu wizerunku, uświadomi uczestniczkom znaczenia zachować niewerbalnych i pozytywnego myślenia w kontaktach z przyszłym pracodawcą.  Pokaże jak obniżyć lęk i napięcie oraz pomoże w samo zapoznaniu  jak również w nabyciu umiejętności korzystnej autoprezentacji.

Piątek 14.02.2014

10.00-14.00: Między dziećmi a nami – rodzicami, Prowadzenie: Anna Czyńska
W trakcie spotkania skoncentrujemy się na relacjach między dziećmi a dorosłymi,  zastanowimy się czy  możliwe jest partnerstwo między nimi. Przy okazji przyjrzymy się różnym metodom wychowawczym. Będziemy dyskutować, testować i  szukać odpowiedzi na pytania nurtujące współczesne mamy.

10-00-14.00: Motylem jestem czyli stylizacja sylwetki i wizaż, Prowadzenie: Joanna Brudecka

Warsztaty empirycznie związane z stylizacją i wizażem, na które Ty jako uczestniczka przynosisz swoje ulubione zestawy ubrań  i kosmetyków lub zdjęcia stylizacji jakie się Tobie marzą by je założyć na siebie. W czasie naszego spotkania, gdzie odwaga i akceptacja- to klucz do potwierdzenia lub stworzenia swojego nowego wizerunku – zapewnione jest maksimum zabawy- bo to jest motto naszego spotkania.

Prowadzący:

Joanna Mendecka – sycholożka, doradczyni żywieniowa, autorka portalu www.mamowanie.pl. Od 5 lat zajmuje się propagowaniem podstaw zdrowego i świadomego trybu życia. Zwolenniczka holistycznego podejścia do zdrowia człowieka, leczenia według medycyny chińskiej oraz zasad ajurwedy. Doradczyni żywieniowa na portalach parenting.pl oraz forum pieluszkarnia.pl. Znana z czwartkowych audycji w Dzień Dobry TVN, specjalistka zdrowego odżywiania i naturalnego podnoszenia odporności oraz współautorka książki Reni Jusis

Antonii Piwowarczyk – posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi potrzebującymi wsparcia psychologicznego oraz prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną. Pracuje również jako terapeuta w Dziale Interwencji Kryzysowej MOPR w Szczecinie, gdzie pomoc uzyskują osoby pozostające w różnych sytuacjach kryzysowych. Jako trener prowadzi warsztaty nt.:  komunikacja, asertywność, rozwój osobisty, radzenie sobie ze stresem, umiejętności rodzicielskie i wychowawcze, praca z uczniem trudnym, warsztaty rozwojowe dla młodzieży.

Antoni Piwowarczyk  (Samoobrona) – od ponad 25 lat zajmuje się Kung Fu jako praktyk, teoretyk i nauczyciel Kung Fu bojowego, Tai Chi Chuan i chińskiej gimnastyki oddechowej Chi kung. Od 23 lat jest dyplomowanym instruktorem Kung Fu. Założyciel i prezes Szczecińskiego Stowarzyszenia Kung-Fu Pięciu Zwierząt (www.kungfu.org.pl) . Współpracuje z wieloma doskonałymi nauczycielami Kung Fu z Polski i zagranicy. W przeszłości zdobył tytuł wicemistrza Polski w Kung Fu tradycyjnym. Uczniowie SSKFPZ z każdego wyjazdu sportowego wracają z tarczą zdobywając liczne trofea.

Irmina Łachacz – Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego, Pedagog tańca, Instruktor tańca sportowego, Animator kultury o specjalizacji taniec, Prezes Stowarzyszenia Centrum Edukacji Nieformalnej i Outdooru.

Ilona Łukasik – Psycholog, trener biznesu, od kilku lat pracująca w obszarze szkoleń i rozwoju. Pasjonatka rozwoju metodą coachingu oraz szkoleń z zakresu kompetencji osobistych i interpersonalnych, których ma na swoim koncie ponad 2000 godz. Prowadzone przez siebie zajęcia opiera na aktywnych metodach nauczania, zapewniając ich uczestnikom warunki sprzyjające zdobywaniu wiedzy, doskonaleniu umiejętności i odkrywaniu osobistego potencjału.

Agnieszka Chamier Gliszczynska – z wykształcenia pedagog, socjoterapeutka. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu diagnozy i terapii pedagogicznej. Trener Treningu Zastępowania Agresji oraz trener Outdoor Education. Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom. Autorka i realizatorka programów o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym adresowanych do dzieci i młodzieży. W latach 2011-2013 wychowawca i socjoterapeutka w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Od 2007 związana ze Stowarzyszeniem OFFicyna. Doświadczona w pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami bezrobotnymi oraz seniorami. Współzałożycielka Fabryki Twórczego Czasu – miejsca na rozwój twórczości i kreatywności dziecka. Trener Akademii Nauki.

Monika Burzyńska –  doradca zawodowy. Absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, kierunek socjologia oraz Studiów Podyplomowych na kierunku doradztwo zawodowe w Wyższej Szkole Humanistycznej. Od 2003 zajmuje się doradztwem zawodowym, doświadczenie zdobywała pracując w publicznych służbach zatrudnienia oraz realizując projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej, aktywizujące zawodowo młodzież i osoby poszukujące pracy.

Anna Czyńska – pedagożka i fotografka, pracownica Instytutu Pedagogiki  WHUS, animatorka kultury. W swojej pracy badawczej analizuje poglądy dorosłej części społeczeństwa na temat dzieci oraz wychowania.

Tomasz Łuczkowski – instruktor Emergency First Response, jednej z największych organizacji szkolących w zakresie pierwszej pomocy na świecie. Strażak ratownik, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej GRYF w Szczecinie

Joanna Brudecka-  design manager i projektantka, prowadzi studio Dizajnerzy – design project & consulting w Szczecinie. W swojej działalności związanej z designem zajmuje się projektowaniem oraz doradztwem w zakresie tworzenia nowych rozwiązań, ich wdrażania i komercjalizacji. Posiada długoletnie doświadczenie, solidny warsztat oraz umiejętności w zakresie szycia i projektowania. Kreacja wizerunku na co dzień, na ważne wydarzenie lub scenicznego to umiejętność jaką podzieliłam się z pannami młodymi, zamężnymi oraz zespołami muzycznymi.

W ramach naszego Przedszkola Pod Chmurką, zapewniamy bezpłatny punkt opieki nad dziećmi, aby wszystkie Mamy mogły wziąć udział w warsztatach. Do punktu również obowiązują zgłoszenia (pole w formularzu).

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania, przedstawić własne poglądy i wziąć udział w warsztatach – przyjdź koniecznie! Ilość miejsc ograniczona. Z każdą uczestniczką skontaktujemy się indywidualnie.

Zapraszamy i czekamy na zgłoszenia!