Znasz firmy odpowiedzialne społecznie w naszym regionie? A może w takiej pracujesz lub jesteś jej właścicielem? Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego w ramach Plebiscytu „Równa Firma” po raz piąty będą poszukiwać przedsiębiorstw, które w swojej działalności nie kierują się tylko zyskiem.

Społecznie odpowiedzialna – czyli jaka?

– Dla firmy odpowiedzialnej społecznie ważne są etyczne zasady, przejrzysta polityka i zrównoważony, mądry rozwój – mówi dr Katarzyna Kazojć z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania (WNEiZ) Uniwersytetu Szczecińskiego, inicjatorka konkursu. – W Plebiscycie oceniamy firmy pod kątem ich dodatkowej i niewymuszonej prawem dbałości o pracowników, kontrahentów, społeczność oraz środowisko. Celem „Równej Firmy” jest właśnie docenienie firm, dla których powyższe działania to codzienność – wyjaśnia.

I mała, i duża

Ubiegłe edycje Plebiscytu potwierdzają, że działać odpowiedzialnie społecznie może każda firma. Wśród dotychczasowych laureatów były firmy przeróżnych wielkości i z różnych branż. Laureat tegorocznej edycji Plebiscytu, podobnie jak w poprzednich latach poza statuetką i tytułem „Równa Firma 2017” otrzyma także certyfikat „Organizacja Społecznie Zaangażowana” od Instytutu Certyfikacji Podmiotów Społecznie Odpowiedzialnych.

Doceń firmę

Właściciel, pracownik, klient, student, czy na przykład organizacja pozarządowa – zgłoszenie może wysłać dowolna osoba. Aby docenić działania firmy na społecznie odpowiedzialnym obszarze i motywować ją do dalszych działań, wystarczy wypełnić krótki, naprawdę krótki, formularz na stronie: http://bit.ly/RownaFirma2017. Czas na zgłoszenia jest do 8 lutego.

O Plebiscycie

Plebiscyt „Równa firma” to uczelniana inicjatywa, która ma na celu wyróżnienie społecznie odpowiedzialnych firm z województwa zachodniopomorskiego. Jego organizatorem jest dr Katarzyna Kazojć wraz z członkami koła naukowego Biznes-Innowacje-Networking z WNEiZ Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zgłoszenia oceniane będą przez kilkudziesięcioosobową kapitułę – przedstawicieli patronów wydarzenia, mediów oraz WNEiZ – co gwarantuje bezstronność ocen i ich obiektywność. 

Podstawą do oceny firm jest sprawdzenie informacji o firmie dostępnych w internecie oraz badania ankietowe przeprowadzone przez studentów. Udział w plebiscycie jest bezpłatny, a regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.wneiz.pl/plebiscyt