Pies w czołgu to absurd!! Bo jak ciasna, głośna maszyna bojowa może być dobrym miejscem dla psiaka? Najlepszy przyjaciel człowieka zasługuje przecież na coś więcej!! Na stały dach nad głową, na kochającą rodzinę, na przyjaciela. Tak więc pies w czołgu to absurd…. ale bezdomny pies to rzeczywistość! Właśnie w tym momencie na adopcje czeka ok 200 psów w różnych ośrodkach na terenie Szczecina. Pomóżmy im! Jest naprawdę wiele rzeczy które możemy zrobić, żeby psiakom było lepiej 🙂

Stowarzyszenie Liderów i Fundraiserów wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami zaprasza wszystkich do wspierania kampanii „Pies w czołgu”, która odbywa się na terenie Szczecina w okresie 13 – 29 luty. Celem akcji jest zwiększenie ilości domów tymczasowych, adopcji bezdomnych psów oraz polepszenie warunków życiowych psów oczekujących na adopcje w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami.

Od czego zacząć? Na początek wejść na www.pieswczolgu.pl. Na stronie kampanii są przedstawione 3 najważniejsze formy pomocy:

  1. Adopcja – największy dar dla psa – nowa kochająca rodzina. Na stronie kampanii jest pakiet podstawowych informacji potrzebnych do adopcji psa. Tylko trzeba pamiętać, że pies to duża odpowiedzialność! Dobrze się zastanów zanim się na to zdecydujesz.
  2. Stworzyć dom tymczasowy – tzw. adopcja czasowa. Można przygarnąć psiaka na konkretny czas. Może to być wstępem do adopcji, bo kto wie czy po 2 tygodniach spędzonych razem będzie się w stanie oddać go z powrotem.
  3. Ufundować psiodzień. Doskonale wiemy, że nie każdy kto chce pomóc może zaopiekować się psem. Dlatego jest psiodzień – średni dzienny koszt utrzymania psa w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami i wynosi 17zł. Wchodząc na stronę kampanii można ufundować beztroski dzień dla psa. Można dać 17zł można 47. Każda kwota pomaga!

To nie wszystko! Dzięki wsparciu dwóch szczecińskich klubów nasi wolontariusze będą obecni na cyklicznych wydarzeniach muzycznych! W klubie BoomBar podczas lutowych wydań Jamaican Soundz oraz w klubie Alter Ego podczas KanapaTrippin. Będzie to doskonała możliwość wrzucenia grosza do puszki, lub porozmawiania o wszelkich formach wsparcia naszej akcji.

Pomaga nam również Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego. Uczniowie 21 lutego będą zbierać pieniądze na terenie szkoły.

Tak więc nie ma na co czekać. Dzięki wspólnemu działaniu Lord albo Kimba znajdą nowego właściciela, a Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami dostanie nowe kojce, leki, karmę. Damy radę, yes we can!!