W dniu 2 grudnia 2011 r. przy pełnej sali odbyło się szkolenie pn. Nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej.

31 osób – pracowników urzędów województwa zachodniopomorskiego, w dniu 2 grudnia wzięło udział w bezpłatnym szkoleniu dotyczącej szeroko dyskutowanej nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej. Szkolenie poprowadził Szymon Osowski – ekspert Pozarządowego Centrum Dostępu do Informacji Publicznej przy Stowarzyszeniu Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich w Warszawie.

Szkolenie cieszyło się sporym zainteresowaniem a osoby, które reprezentowały określone podmioty zmieniały się jak świeże bułeczki- nikt nie chciał rezygnować co potwierdziło, że szybkie reagowanie ze strony ekspertów pozarządowych może wspomagać inne sektory.

Szkolenie rozpoczęła krótka prezentacja Pani Joanny Gabinowskiej z Biura ds Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Szczecin na temat funkcjonowania szczecińskich inkubatorów – Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3 i Inkubatora Kultury.