Drugie wakacyjne Mobilne NGO za nami. W dniach 23-26 lipca gościliśmy w Stargardzie Szczecińskim w Komendzie Hufca ZHP na Rynku Staromiejskim 1. Przyjechaliśmy z nowymi pomysłami, szkoleniami oraz masą atrakcji dla dużych i małych. Nowością tegorocznych mobilnych było przedstawienie „Magiczny Las”, które miało swoją premierę 9 lutego w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przez 3 dni prowadziliśmy warsztaty, których efektem było  wyjątkowe i magiczne przedstawienie. W dniu sztuki Stargardzkie Centrum Kultury zagęściło się od dzieci oraz rodziców a to wszystko za sprawą Szczecińskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3, które wraz z szczecińskimi lokalnymi organizacjami pozarządowymi zorganizowało interaktywny spektakl dla mieszkańców Stargardu.

Goście przedstawienia zobaczyli finalny efekt pracy młodych ludzi. Uczestnikami warsztatów poprzedzających przedstawienie byli młodzi mieszkańcy Stargardu oraz zagraniczni wolontariusze, którzy do Szczecina przyjechali z różnych stron Europy, by pomagać przy organizacji “The Tall Ships’ Races 2013”. Uczestnicy brali aktywny udział w warsztatach tanecznych, plastycznych, wokalno-muzycznych i teatralnych. Efekt pracy, jak min scenografię, mogą Państwo zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Przez 3 dni, w godzinach popołudniowych, mieszkańcy oraz lokalne stargardzkie organizacje mogły skorzystać z bezpłatnych szkoleń oraz doradztwa. Dowiedzieli się między innymi jak tworzyć organizacje, gdzie pozyskiwać fundusze, jak się promować i wykorzystywać Internet do swoich działań promocyjnych oraz wiele, wiele innych.

Wydarzenie było prezentacją szczecińskich NGO, które działają na rzecz dzieci. Poprzez prowadzenie warsztatów, ale również dzięki spektaklowi rozwijane były zdolności artystyczne i wrażliwość na sztukę najmłodszych mieszkańców Stargardu.

Projekt Sektor 3 współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

[nggallery id=30]