Trzecie wakacyjne Mobilne NGO za nami. W dniach 6-9 sierpnia gościliśmy w Policach  w Miejskim Ośrodku Kultury na ulicy ul. Siedleckiej 1. Przyjechaliśmy z całą paletą atrakcji i rozrywki. Szkoliliśmy, prowadziliśmy doradztwo i warsztaty dla małych i dużych mieszkańców. Nowością wakacyjnych mobilnych było przedstawienie „Magiczny Las”, które miało swoją premierę 9 lutego w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przez 3 dni prowadziliśmy warsztaty, których efektem było  niezwykłe i magiczne przedstawienie. W dniu sztuki Miejski Ośrodek Kultury zagęścił się od dzieci, rodziców oraz członków polickich organizacji pozarządowych a to wszystko za sprawą Szczecińskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3, które wraz z szczecińskimi lokalnymi organizacjami pozarządowymi zorganizowało interaktywny spektakl dla mieszkańców Polic.

Goście przedstawienia zobaczyli finalny efekt pracy uczestników warsztatów. Brali oni aktywny udział w warsztatach tanecznych, plastycznych, wokalno-muzycznych i teatralnych. Efekty, jak min lekcje choreografii, scenografię czy warsztaty wokalne, mogą Państwo zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Przedstawienie rozstało zarejestrowane na filmie, wraz ze szczegółowym opisem, scenariuszem oraz wskazówkami, dzięki czemu chętne ośrodki kulturalne, szkoły, przedszkola oraz organizacje będę mogły same stworzyć swoje własne wydarzenie dla młodych ludzi.

Przez 3 dni, w godzinach popołudniowych, mieszkańcy oraz lokalne stargardzkie organizacje mogły również skorzystać z bezpłatnych szkoleń oraz doradztwa. Dowiedzieli się między innymi jak tworzyć organizacje, gdzie pozyskiwać fundusze, jak się promować i wykorzystywać Internet do swoich działań promocyjnych oraz wiele, wiele innych.

Wydarzenie było prezentacją szczecińskich NGO, które działają na rzecz dzieci. Poprzez prowadzenie warsztatów, ale również dzięki spektaklowi rozwijane były zdolności artystyczne i wrażliwość na sztukę najmłodszych mieszkańców Polic.

Projekt Sektor 3 współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

[nggallery id=31]