Pierwsze wakacyjne Mobilne NGO za nami. W dniach 3-6 lipca gościliśmy w Gryfinie w Zespole Szkół przy ulicy Iwaszkiewicza. Przyjechaliśmy z nowymi pomysłami, szkoleniami oraz masą atrakcji dla dużych i małych. Nowością tegorocznych mobilnych było przedstawienie „Magiczny Las”, które miało swoją premierę 9 lutego w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przez 3 dni prowadziliśmy warsztaty, których efektem było  wyjątkowe przedstawienie. W dniu sztuki szkoła zagęściła się od dzieci oraz rodziców a to wszystko za sprawą Szczecińskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3, które wraz z szczecińskimi lokalnymi organizacjami pozarządowymi zorganizowało interaktywny spektakl dla mieszkańców Gryfina.

Goście przedstawienia zobaczyli finalny efekt pracy młodych ludzi. Uczestnikami warsztatów poprzedzających przedstawienie byli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz zagraniczni wolontariusze, którzy do Szczecina przyjechali z różnych stron Europy, by pomagać przy organizacji “The Tall Ships’ Races 2013”. Uczestnicy brali aktywny udział w warsztatach tanecznych, plastycznych, wokalno-muzycznych i teatralnych.

Nie zabrakło również elementów sportowej rywalizacji. W sobotę, przed próbą generalną, na boisku szkolnym odbyły się  zawody Gryfino kontra reszta Europy.  Mokra zabawa, wiele śmiechu i przede wszystkim zawiązanie przyjaźni było nagrodą po ciężkiej, kilkudniowej pracy.

Przez 3 dni, w godzinach popołudniowych, mieszkańcy oraz lokalne gryfińskie organizacje mogły skorzystać z bezpłatnych szkoleń oraz doradztwa. Dowiedzieli się między innymi jak tworzyć organizacje, gdzie pozyskiwać fundusze, jak się promować i wykorzystywać Internet do swoich działań promocyjnych oraz wiele, wiele innych.

Wydarzenie było prezentacją szczecińskich NGO, które działają na rzecz dzieci. Poprzez prowadzenie warsztatów, ale również dzięki spektaklowi rozwijane były zdolności artystyczne i wrażliwość na sztukę najmłodszych mieszkańców Gryfina.

Projekt Sektor 3 współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

[nggallery id=29]