Partyzantka Ogrodnicza 2019 to kontynuacja akcji miejskiej rozpoczętej w 2018 roku, mająca na celu połączenie działań edukacyjnych z obszaru ekologii z działaniem społeczno- artystycznym w przestrzeni miasta.

Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenie będzie składało się z części warsztatowej, działania w przestrzeni miasta oraz przygotowania filmu. Podczas warsztatów powstaną stroje z logo akcji oraz ekologiczne granaty i wyrzutnie. Zaplanowana zostanie trasa, którą eko-partyzanci pokonają, uzbrojeni w eko-pociski. Dzięki ekologicznym granatom nieatrakcyjne miejsca oraz nieużytki pokryją się kolorem.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ochronę pszczół w dużych aglomeracjach miejskich oraz uwrażliwienie społeczności lokalnej na ich los. W wyniku akcji powstanie film, w którym wystąpią uczestniczy warsztatów, wcielający się w rolę aktywnych działaczy, mających wpływ na swoje miasto i najbliższą okolicę.

Prowadzenie: Karolina Gołębiowska, Marta Drozd-Korożan

KIEDY I GDZIE:

  • 24.05 godz. 17:00-19:00 warsztaty w TWORZĘ SIĘ/DK 13 muz
  • 26.05 godz. 12:00-14:30 akcja w przestrzeni miasta

Uczestnicy: dzieci, młodzież wraz z opiekunami (7+). Mamy w drużynie kilka miejsc dla mini partyzantów (4+)
Wstęp wolny. Ilość miejsc jest ograniczona.
ZAPISY: tworzesie@gmail.com.

ORGANIZATORZY: Fundacja Las Sztuki, TWORZĘ SIĘ
Współorganizatorzy: Dom Kultury 13 muz, grupa unschoolingowa „Miejsce”

Akcja „Miejska Partyzantka Ogrodnicza 2019” finansowana jest ze środków Miasta Szczecin w ramach programu „mikrodotacje 2019” realizowanego przez Fundację Sektor 3 Szczecin.