19 kwietnia 2012 odbyło się międzynarodowe wydarzenie międzypokoleniowe integrujące szczecińskie środowisko pozarządowe, które było organizowane wspólnie przez Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3 oraz Szczeciński Inkubator Kultury.

Nazwa wydarzenia – Meeting people is easy – nawiązuje do głównej idei wydarzenia: spotykanie ludzi jest proste, wystarczy tylko chcieć.

Osoby, które chciały i zdecydowały się spędzić razem z nami czwartkowe popołudnie mogły m. in. wziąć udział w warsztatach slowfoodowych, wolontariackiej akcji przyozdabiania Inkubatora Kultury, posłuchać o międzypokoleniowej inicjatywie Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku i Stowarzyszenia Kamera (premiera filmu „Kambek” już 11 maja!).

Imprezie towarzyszyła muzyka na żywo oraz pozarządowy grill, można było usiąść i porozmawiać z przedstawicielami szczecińskich organizacji pozarządowych oraz uczestnikami międzynarodowego projektu „Sieben Bruecken die verbinden”, którzy reprezentowali organizatorów wolontariatu z Niemiec, Francji i Danii.

Całe wydarzenie miało miejsce w ogrodzie Inkubatora Kultury, a zdjęcia można zobaczyć TUTAJ