Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oddział Szczecin zaprasza na drugi blok kursu Wiek Astronomii – już w następny czwartek-piątek (11-12 kwietnia)

ZAPISY NA KURS #2 FOTOGRAFOWANIE NIEBA LUSTRZANKĄ CYFROWĄ

Czwartek – 11 kwietnia godz. 17.00-19:30
Piątek – 12 kwietnia godz. 17.00-19:30

Czego dowiemy się podczas kursu?

  • co warto fotografować na niebie
  • co to jest lustrzanka cyfrowa i jej możliwości
  • jak fotografować niebo lustrzanką cyfrową
  • jak opracować zdjęcia nieba zrobione lustrzanką cyfrową
  • jak porównać swoje zdjęcia nieba ze zdjęciami innych fotografów – kierunki dalszego rozwoju

Miejsce kursu:

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Budynek Jednostek Międzywydziałowych, Al. Piastów 48, sala nr 13 na parterze.
Dokładna lokalizacja: https://goo.gl/maps/9PdmZ1dG6H72

Zapisy prowadzone są:

Wiek Astronomii to seria bezpłatnych kursów, przeznaczony dla osób które ukończyły 60 rok życia. Zajęcia o zróżnicowanej tematyce prowadzone będą przez doświadczonych prelegentów szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Kursanci będą mieli możliwość zdobycia zarówno teoretycznej wiedzy z zakresu astronomii, jak i poznać temat w praktyce – podczas obserwacji nieba, czy uczestnicząc w badaniach naukowych. 

Program szkoleniowy “Wiek Astronomii” jest elementem zadania publicznego BDO/SP/2019/033, dofinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin: “Integracja i aktywizacja osób starszych – wsparcie inicjatyw popularyzujących naukę i aktywność intelektualną seniorów na terenie Gminy Miasto Szczecin”.