Czy warto się spotykać w luźnej atmosferze i rozmawiać o kwestiach związanych z IT dla organizacji pozarządowych? Oczywiście, że tak! Po 2 godzinnym spotkaniu, wyniesiona nowa wiedza to między innymi: Microsoft fajnie wspiera NGOsy (oprogramowaniem), można mieć taniego (kwestia względna) Adobe Suit, jak zsynchornizować ze sobą media społecznościowe, poznałem kolejne miejsce gdzie możemy aplikować o dofinansowanie, o planach 2 większych akcji już nie wspominam. Całość jak najbardziej na plus!

Luźna atmosfera, wygodne fotele, kompetentni i rzeczowi prelegencji, cała masa pożytecznej wiedzy. W tych kilku słowach można ocenić kolejne (drugie) spotkanie TechKlub Szczecin. Podczas tych spotkań ludzie związani z IT i nowymi technologiami przekazują swoją wiedzę, w przystępny sposób, organizacjom pozarządowym. Dzięki Fundacji Netcamp, która jest liderem TechKlub Szczecin, nasze lokalne organizacje mają możliwość dowiedzieć się jak wykorzystywać sprytnie i tanio współczesną technologię.

Spotkania TechKlubów organizowane są w ramach programu Nowe Technologie Lokalnie realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundację Wolności. Więcej na www.technologielokalnie.pl

Ktoś może zapytać "dobra dobra ale co konkretnie można było wynieść z takiego spotkania?". Otóż w naszym przypadku wynieśliśmy kilka bardzo ważnych porad i kwestii, o których po prostu zapomnieliśmy m.in.:

  • można połączyć ze sobą media społecznościowe, aby synchornizowały się między sobą. Zamiast wpisywać 10 wiadomości wpisujemy 1, która pojawia się na każdym (oczywiście pomijamy tutaj kwestię dopasowania języka do odbiorców danego medium),
  • istnieją strony www bez baz danych, same szablony CSS,
  • umieszczać adres www w stopce mailowej,
  • można połączyć galerie ze strony na WP z galerią na Facebooku,
  • Microsoft prowadzi bardzo ciekawą politykę dla organizacji pozarządowych
  • kilka osób może równocześnie pracować na jednym dokumencie WORD!
  • istnieje alternatywa dla dropboxa – box
  • można uzyskać wsparcie finansowe na rozwój sprzętowo/programowy,

Do tego po spotkaniu wymieniliśmy się całą masą wizytówek oraz wstępnymi planami na kilka wydarzeń. Kolejny TechKlub Szczecin już w lipcu, w pierwszą środę miesiąca. Zakulisowo dowiedzieliśmy się, że będzie coś o fundraisingu!! Tak więc NGOsy poświęćcie 2 godziny w kolejnym miesiącu i przychodźcie, naprawdę warto.

p.s. jedna z wczorajszych prezentacji dot. stron www znajduje się tutaj (LINK), informacja o prelegentach znajduje się tutaj (LINK).