03 marca 2012 w Willi Ogrody odbyło się na kolejne spotkanie w Kawiarence NGO. Gościem specjalnym kawiarenki był Piotr Truszkowski – niepełnosprawny sportowiec i podopieczny fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

Piotr był uczestnikiem wyprawy i zdobywcą w roku 2008 Białego Dachu Czarnego Lądu – Kilimandżaro. To także wielokrotny srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce (kula, dysk, oszczep), multimedalista Mistrzostw Polski w siatkówce na siedząco, uczestnik Mistrzostw Europy oraz Pucharów Europy w siatkówce na siedząco, uczestnik Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata (Boston-Usa 2008) w hokeju na lodzie na slegach, brązowy medalista Pucharu Świata (Solleftea-Szwecja 2009) oraz srebrny medalista Mistrzostw Świata (Eindhoven-Holandia 2009) w hokeju na lodzie na slegach.

Uczestnicy spotkania z Piotrem mogli przekonać się ile znaczy siła charakteru, jak ważna w naszym życiu jest wiara, wytrwałość i przyjaźń. To nie tylko siła, ale także charakter i miłość do rywalizacji, nawet w takiej sytuacji, w jakiej się znalazłem – opowiadał Piotr Truszkowski. Rozmawiano też o barierach jakie w życiu codziennym napotykają osoby niepełnosprawne i jak ważna jest rola m.in. organizacji pozarządowych w ich likwidacji. Chcieliśmy gościom kawiarenki pokazać, że każdy ma swoje Kilimandżaro i każdy może je zdobyć .

Na kolejne spotkanie do kawiarenki zapraszamy 14 kwietnia na godz. 11.00 Gośćmi będą szczecińscy uczestnicy wyprawy „Afryka Nowaka”

Fotorelację można obejrzeć TUTAJ.