Gościnią kolejnego spotkania z serii „Środy w Środku” będzie Ogrodniczka Miasta Szczecin, Marta Safader-Domańska. Będzie o roślinach, które sprawdzą się w ogródku gastronomicznym w centrum miasta. Jednocześnie to ostatnia rozmowa w temacie ogródków – kolejne „Środy” poświęcone będą już innym miejskim kwestiom.

„Środy w ŚRODKU” to cykl cotygodniowych spotkań, do udziału w których zapraszani są eksperci, aktywni mieszkańcy i doświadczeni przedsiębiorcy, by w kameralnych warunkach podzielili się swoją wiedzą. Każda środa to spotkanie z inną osobą i innym tematem. Spotkania mają formę bezpłatnych konsultacji, a skorzystać może każdy. „Cykl rozpoczęliśmy z myślą o osobach prowadzących w Śródmieściu lokale gastronomiczne i za nami już kwestie formalno-organizacyjne”. – tłumaczy Marcin Chruśliński ze ŚRODKA – „W najbliższą środę zakończymy go tematem zieleni, która przetrwa w śródmiejskich warunkach i ozdobi ogródek służący kawiarniom czy restauracjom”.

Gościnią będzie Marta Safader-Domańska – Ogrodniczka Miasta Szczecin. „Nasza ekspertka podpowie, jakie rośliny wyciszą przestrzeń ogródka, zniosą miejski upał i będą współgrały z otoczeniem. I choć spotkanie jest dedykowane przedsiębiorcom, to zapraszamy wszystkich, dla których temat może wydać się interesujący, także tych, którzy planują np. zadbanie o śródmiejski przedogródek” – dodaje Marcin Chruśliński. Spotkanie odbędzie się 15 marca o godz. 18.00 w ŚRODKU (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1), nie obowiązują zapisy.

Jednocześnie to ostatnia rozmowa w temacie ogródków – kolejne „Środy w ŚRODKU” poświęcone będą już innej ważnej kwestii, a dokładnie: Szczecińskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, którego jedenasta edycja właśnie rusza. Szczegółowy harmonogram środowych konsultacji pojawi się wkrótce.

Jesteś mieszkańcem Śródmieścia i masz pomysł na zagadnienie, które może stać się tematem Środy w ŚRODKU? Organizatorzy zachęcają, by je zgłaszać. Można to zrobić mailowo (kontakt@srodek.szczecin.pl), za pomocą komunikatorów na Facebooku lub Instagramie (wysyłanych na skrzynkę ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego) lub osobiście w trakcie dyżurów w ŚRODKU (wtorek i środa od 17.00 do 19.00). „To działanie ma służyć mieszkańcom i chętnie dodamy do naszego planu te kwestie, które mogą pomóc szczecinianom lepiej i aktywniej działać w Śródmieściu” – dodaje Paulina Stok-Stocka ze ŚRODKA.

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2023-2024”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2183668638501930/