Fundacja Macierzanka zaprasza na warsztat dla seniorów, w trakcie którego przybliży seniorom jakie konsekwencje i wpływ na ich zdrowie, ciało, umysł i samopoczucie ma dieta, którą stosują.

Bardzo wiele osób w podeszłym wieku cierpi na szereg schorzeń i chorób współistniejących, które powiązane są z ich niewłaściwym trybem życia, a przede wszystkim żywienia. Plaga otyłości, której konsekwencją są choroby powiązane, tj. cukrzyca, nadciśnienie itp.

Kolejki do lekarzy specjalistów, czy przepełnione przychodnie u lekarzy rodzinnych nie dają możliwości i czasu na edukację dla pacjentów z nadwagą, otyłością czy po prostu nieznających zasad prawidłowego odżywiania.


CO: Jak zdrowo jeść za 99 zł/ tydzień? – warszat dla seniorów
Gdzie: Sektor 3 Szczecin, sala multimedialna
Kiedy: 21 maja, godzina 12.00 – 16.00


🥦 Jakie bezpośrednie przełożenie ma sposób odżywiania na zdrowie i życie oraz jaki jest ich niebagatelny udział w tym procesie.
🥑 Pokażemy jak odróżniać rzeczy zdrowe od niezdrowych, w jaki sposób i po co czytać etykiety produktów.
🍒 Wspólnie przeprowadzimy żywieniową rewolucję, która zaowocuje stałymi zmianami nawyków żywieniowych i zaszczepić w nich nową pasję poszukiwania wokół siebie produktów prostych w swym składzie, naturalnych, a przez to najlepszych. Pokażemy, że zdrowe odżywianie to nie monotonia i nuda, a także to, że nie będzie nadwyrężała budżetu domowego.

✅Będzie też możliwość skosztowania zdrowego cateringu. ✅Opowiemy i pokażemy w jaki sposób robić zakupy, by były one opłacalne ekonomicznie, zdrowe i spełniały oczekiwania i potrzeby seniorów. #mikroDOTACJE2019 #Szczecin #NGO #Sektor3Szczecin #TIP2019


Organizator: Fundacja Macierzanka
Link do wydarzenia: LINK