Stało się! Do dyspozycji szczecinian jest budżet w wysokości 190 tysięcy złotych na oddolne, lokalne działania. Jak skorzystać z funduszy? O czym należy pamiętać? Zapraszamy na spotkania informacyjne.

Czym jest Inicjatywa Lokalna?

W dużym skrócie – Inicjatywa Lokalna to narzędzie, które mieszkańcy Szczecina mają do dyspozycji, jeśli chcą „coś” zrobić. Może to być mały uliczny festiwal, zajęcia, sportowe w szkole, kwietnik czy ławki pod blokiem. Założenie jest jedno, trzeba ze sobą współpracować. Mieszkańcy, którzy zgłaszają inicjatywę wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Szczecin. Trzeba również zapewnić wkład własny – wolontariat, środki finansowe lub sprzęt.

Do kiedy można składać wnioski?

Wnioski w ramach Inicjatywy Lokalnej można składać w dowolnym momencie, aczkolwiek należy pamiętać o wymogu regulaminowym, który mówi że wniosek może być złożony najpóźniej 3 miesiące przed realizacją inicjatywy. W wyjątkowych sytuacjach termin ten może być niezachowany, ale musi to być poparte konkretną przyczyną.

Czy można uzyskać pomoc przy tworzeniu Inicjatywy Lokalnej?

Sektor 3 Szczecin jest do dyspozycji każdego, kto chciałby spróbować swoich sił z Inicjatywą Lokalną. Pomaga zweryfikować pomysł, opanować budżet i działania, wskażą potencjalne rozwiązania możliwych problemów. Punkt konsultacyjny – Sektor 3 Szczecin, al. Wojska Polskiego 63, tel: 91-350-82-99, e-mail:biuro@sektor3.szczecin.pl.

Spotkania informacyjne

Podobnie jak w latach poprzednich zapraszamy mieszkańców Szczecina do uczestnictwa w otwartych spotkaniach informacyjnych, podczas których przedstawiane są wszelkie zagadnienia związane z aplikowaniem o środki i realizowaniem Inicjatywy Lokalnej. Najbliższe terminy spotkań (terminy mogą ulec zmianie!):

  • 8 kwietnia, godz. 10.00 spotkanie on-line,
  • 22 kwietnia godz. 16.30 Sektor 3 Szczecin,

Aby wziąć udział w spotkaniu należy zgłosić się przez formularz zgłoszeniowy – LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO. Po wcześniejszym kontakcie istnieje możliwość zorganizowania spotkania zamkniętego dla dowolnej grupy ze Szczecina.

Dedykowana strona www: http://il.szczecin.pl

Zadanie „Inicjatywa Lokalna” jest realizowane przez Fundację Sektor 3 ze środków Gminy Miasto Szczecin.