SCWOP Sektor3 i Stowarzyszenie POLITES zapraszają na spotkanie informacyjne na temat Wolontariatu Europejskiego.

Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3 i Regionalne Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES zapraszają na spotkanie informacyjne na temat Wolontariatu Europejskiego.

czas: 6 kwietnia 2011 r. w godzinach 17.00 – 18.30

miejsce: sala SCWOP Sektor3 (IV piętro)s

Na czym polega Wolontariat Europejski?

Kasia pomagała niepełnosprawnym w Wielkiej Brytanii. Janek prowadził w Hiszpanii badania naukowe. Greczynka Areti promowała integracje europejską wśród polskiej młodzieży. Kasia, Janek i Areti byli wolontariuszami.

Wolontariat Europejski finansuje projekty opracowane dla młodych ludzi przez organizacje i instytucje z krajów uczestniczących w Programie. W praktyce oznacza to tyle, że polscy wolontariusze wyjeżdżają do innych krajów europejskich, a wolontariusze z Europy przyjeżdżają do organizacji polskich, by przez kilka miesięcy pracować społecznie w polskich organizacjach i instytucjach.

Wolontariat Europejski może być szansą dla instytucji i organizacji non-profit na wykorzystanie umiejętności wolontariuszy zagranicznych, którzy chcą się nimi podzielić i zdobyć doświadczenie w naszym kraju oraz dla tych organizacji, które chcą pomoc polskiej młodzieży wyjechać na wolontariat.

Na spotkaniu, które poprowadzi Wojciech Spychała, będą omawiane ogólne zasady wolontariatu w ramach Programu „Młodzież w działaniu”. Wszystkich zainteresowanych szkoleniem prosimy o wypełnienie poniższego formularza lub przesłanie swojego imienia i nazwiska na adres wojtek.spychala@polites.org.pl. Spotkanie potrwa około 1,5 godz.

Zapraszamy!

[contact-form 3 „Szko_wol_euro”]