Od kilku dni na portalach miejskich przewijają się ciekawe historie o ludziach, którzy żyli w Szczecinie. Tłem tych opowieści są piękne (lub mniej piękne) kamienice, a powodem ich przedstawienia jest projekt „Kamienice Szczecina”.

Już w najbliższy czwartek (29 marca) o godzinie 17:00 w piwnicy artystycznej LOFT ART (pl. Żołnierza Polskiego 5) zostanie zaprezentowany nowy szlak  turystyczny „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”. Została opracowana mapa z opisami architektonicznymi kilkunastu kamienic w Śródmieściu i biogramami szczecinian okresu przed- i powojennego.

Jak mówią sami pomysłodawcy:

Lokatorzy podlegają zmianie. Kamienice też, ale to one z przełomu wieków XIX i XX wciąż trwają. I są ogromną wartością Szczecina. Projekt „Kamienice Szczecina” zwiększa atrakcyjność turystyczną miasta i prowokuje do dalszych poszukiwań historycznych. Jest samodzielną i niezależną inicjatywą kilku mieszkańców Szczecina.

 

Na spotkaniu oprócz konkretnych informacji dot. projektu i nowego szlaku, będzie można usłyszeć przeboje Heleny Majdaniec z koncertu „Jutro będzie dobry dzień”.

 

Tak więc podsumowując – świetny pomysł, któremu kibicujemy z całego serca. Szczecin jest pięknym miastem, ze świetnymi historiami wpisanymi w cegły, fundamenty, żurawie i tunele. Nic tylko poznawać i chłonąć. (polubcie na fejsbuku TU)