Już 25-26 kwietnia Fundacja Netcamp zaprasza na Nethack – 24 godzinny hackathon w Szczecinie. To wyjątkowe wydarzenie gdzie w ciągu doby uczestnicy będą realizować innowacyjny pomysły na aplikacje internetowe lub mobilne. Promowane będą projekty, które wykorzystując dane publiczne (Open Data/API) ułatwią życie mieszkańcom miasta.

Celem wydarzenia jest przekucie pomysłów na rozwiązanie lokalnych problemów w działające prototypy aplikacji, które będą dalej rozwijane. Nethack to miejsce w którym spotkają się najlepsi programiści, hackerzy i eksperci, tworząc aplikacje rozwiązujące realne problemy mieszkańców Szczecina.

Chcemy pokazać wraz z uczestnikami Nethacka że w ciągu 24h, przy wykorzystaniu dostępnych technologii, można stworzyć funkcjonalne prototypy aplikacji, które mogą zmienić na lepsze życie mieszkańców miasta – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp.

Każdy zespół biorący udział w maratonie może składać się maksymalnie z 4 osób – programistów, projektantów, grafików, startupowców lokalnych aktywistów. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać też z pomocy mentorów: ekspertów od technologii i urzędników. To doskonała okazja aby poznać kreatywne osoby, zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności oraz dobrze się bawić.

Na koniec organizatorzy i partnerzy nagrodzą najlepsze projekty w kategoriach:

  • Hack4Szczecin – aplikacje rozwiązujące lokalne problemy w oparciu o dane publiczne (open data/ API)
  • Kategoria Web – aplikacje internetowe
  • Kategoria Mobile – aplikacje mobilne
  • Kategoria Games – gry

Jest wiele powodów aby wziąć udział Nethacku. Integracja lokalnego środowiska IT, możliwość sprawdzenia się w pracy zespołowej pod presją czasu, nawiązanie ciekawych kontaktów czy zdobycie nowej wiedzy i umiejętności.
 
Zapisy na wydarzenie na stronie http://www.nethack.pl  
 
Główny partnerem i miejscem gdzie odbędzie się wydarzenie jest Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT. Wydarzenie wspierają też Technopark Pomerania, AIP Business Link, 30pixels, GrassHopper/Fundacja Aegis, Klaster IT, wSzczecinie.tv,  Activate Szczecin, Landingi.pl.

 

~źródło: materiał prasowy Fundacja Netcamp