Od piątku 28 września do piątku 12 października 2018 r. potrwa głosowanie na projekty, które zostały zakwalifikowane na listę do głosowania Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. W tym roku można wybierać spośród 111 projektów.
W tym roku mieszkańcy złożyli 173 projekty. Pozytywnie ocenionych zostało 111, 18 wycofanych przez autorów, odrzuconych z powodów formalnych 17, a odrzuconych po ocenie merytorycznej 27.
Teraz czas na głosowanie!
Głosowanie na projekty które pozytywnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną rozpocznie się 28 września i potrwa do piątku 12 października 2018 r.
Jak głosować – krok po kroku
W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Podział jest prosty: karty do głosowania podzielone są na te dla osób do 16 roku życia (które są poszerzone o rubrykę zgody rodzica, opiekuna na udział w głosowaniu) oraz te powyżej 16 roku życia.
Wszystkie głosy przysługujące mieszkańcowi uprawnionemu do głosowania należy oddać w jednorazowym głosowaniu.
Kto? Gdzie?
Głosowanie będzie odbywało się na stronie www.sbo.szczecin.eu
W celu weryfikacji, a zarazem uwiarygodnienia naszego głosu konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, numeru PESEL, telefonu komórkowego oraz imienia matki. Uwaga! W elektronicznej karcie do głosowania w rubryce „numer telefonu komórkowego” ten sam numer telefonu można użyć maksymalnie 5 razy.
W głosowaniu można oddać maksymalnie 3 głosy: 1 na projekt ogólnomiejski, 1 na dowolny projekt dzielnicowy duży i 1 na dowolny projekt dzielnicowy mały.
W każdej kategorii jest również możliwość nieoddawania głosu wcale, więc np. jeśli zależy nam na oddaniu głosu na projekt ogólnomiejski, a nie chcemy głosować na pozostałe wystarczy zaznaczyć przy projektach dzielnicowe duże/małe przycisk „brak głosu”.
W tym roku kolejność projektów na kartach do głosowania wygląda tak:
- Projekty dzielnicowe duże (Północ, Zachód, Prawobrzeże, Śródmieście),
- Projekty ogólnomiejskie,