Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI od kilku miesięcy bada szczecińskie place zabaw wraz z najmłodszymi. Teraz chcą spotkać się z dorosłymi – ekspertami, pedagogami, rodzicami i opiekunami – i poznać ich perspektywę.

Spotkanie jest kontynuacją kilkumiesięcznej pracy z najmłodszymi, a jego celem jest zebranie opinii, oczekiwań, pomysłów i podpowiedzi dorosłych, które pozwolą organizatorom wypracować realny plan działania. „Marzy nam się realne angażowanie najmłodszych w procesy, które na pierwszy rzut oka wydają się być tylko dla dorosłych.

Chcemy to marzenie urzeczywistnić i stworzyć miejsce do swobodnej, twórczej zabawy w przestrzeni miejskiej, taki plac zabaw, który wspiera rozwój dzieci i sprzyja integracji społecznej” – tłumaczy Anna Biały ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 listopada, o godzinie 11:00 w dawnym zakładzie fryzjerskim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43 (róg ul. bł. Królowej Jadwigi i ul. Boh. Getta Warszawskiego). W jego trakcie będzie można zapoznać się z dobrymi praktykami w dziedzinie zabawy z Polski i Europy, podsumowanie spotkań przeprowadzonych z dziećmi i nie tylko. Udział jest bezpłatny, wszyscy zainteresowani tematem są mile widziani!

Organizatorzy zachęcają też do tego, by przybyć ze swoimi pociechami. „Dla dzieci powyżej 1 roku życia przygotowaliśmy zajęcia warsztatowe w ramach naszego cyklu miastoteka – tuż za rogiem, w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b. Dzieci poniżej 5. roku serdecznie zapraszamy z opiekunami na spotkanie” – dodaje Ania
Biały.

Gdzie się bawić? Spotkanie o placach zabaw

Wydarzenie na fb tutaj: link