Szczecińskie Poszukiwania Skarbów, które cyklicznie odbywały się od lipca, powoli dobiegają końca. Z pewnością nie oznacza to jednak końca przygody z geocachingiem w Szczecinie, bo ten stale będzie się rozwijał. Na ostatnią wycieczkę w poszukiwaniu skarbów, organizator wydarzenia – Fundacja Hot-Point, zaprasza do Parku Kasprowicza i okolic.

Dla przypomnienia, Geocaching, jest bardzo popularną na świecie grą terenową polegającą na szukaniu „skarbów” przy pomocy odbiornika GPS. Jest to znakomity sposób na świetną zabawę i poznawanie nowych miejsc w niekonwencjonalny sposób.

Do tej pory podczas Szczecińskich Poszukiwań Skarbów geocachingowe skrytki odkryto m.in. w okolicy Dworca PKP, Zamku Książąt Pomorskich, Wałów Chrobrego, Katedry, Jeziora Szmaragdowego i okolic oraz Lasu Arkońskiego. Trasa ostatnich poszukiwań biegła będzie natomiast od Teatru Lalek Pleciuga, gdzie rozpoczną się nasze poszukiwania, a następnie uczestnicy kierować się będą w kierunku gmachu Urzędu Miejskiego i Jasnych Błoni, po czym poszukiwania kolejnych skrytek kontynuowane będą w Parku Kasprowicza i pobliskim Ogrodzie Dendrologicznym. Wyprawa uda się również pod kamienicę na ul. Niemierzyńskiej 7 (dawnej Wilsona 7), z którą związana jest mroczna historia rzeźnika z Niebuszewa!

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników pieszych wędrówek, odkrywania nowych miejsc, przygód i poszukiwaczy skarbów do wspólnej zabawy w sobotę 21 września na godz. 10 przed fontannę obok Teatru Lalek Pleciuga, gdzie odbędzie się zbiórka na ostatnie tegoroczne poszukiwania skarbów z GPS-em.

Aby wziąć udział w wycieczce wymagane jest posiadanie bezpłatnego konta na stronie Geocaching.com (rejestracja bezpłatna) oraz zapisanie się na Szczecińskie Poszukiwania Skarbów #5 (http://coord.info/GC4MKNG), po przez dodanie wpisu "Will Attend".

Już teraz można powiedzieć, że projekt Geocaching Szczecin, który miał na celu popularyzację geocachingu w mieście, jako nowoczesną formę zabawy, turystyki i rekreacji w całości spełnił swoją rolę, a jego efektem jest zarażenie geocachingiem wielu nowych osób w różnym wieku. Od momentu kiedy wystartowaliśmy można to zauważyć gołym okiem po przez zwiększoną liczbę znalezieni szczecińskich skrytek przez nowe osoby. Budujące jest również to, że poza mieszkańcami miasta, nasze skrytki są bardzo chętnie odwiedzane i chwalone przez dosyć spore grono Niemców, Duńczyków, Szwedów i Czechów, którzy odwiedzają nasze miasto. Z całą pewnością projekt będzie w przyszłości kontynuowany nie tylko w Szczecinie ale też w innych częściach naszego województwa.” – mówi Krzysztof Sowa, organizator projektu.

W ramach projektu Geocaching Szczecin powstała też seria 50 kart podróżnych z wizerunkami urokliwych zakątków miasta. Znalazca takiej karty wkłada ją następnie do innej znalezionej przez siebie skrytki a dzięki specjalnemu numerowi umieszczonymi na karcie, można śledzić jej wędrówkę po świecie. Aktualnie większość kart znajduje się już w podróży a niektóre mają już na liczniku ponad 1300 przebytych kilometrów, odwiedzając przy tym takie kraje jak Czechy, Niemcy czy Dania. Wiemy także, że kilka takich kart w niedługim czasie trafi również za ocean do skrytek w USA, skąd wywodzi się geocaching. Wszystkie wzory kart oraz aktualne miejsce ich pobytu można śledzić na stronie http://geocaching.hot-point.pl/karty-podrozne/.

Więcej informacji o geocachingu i całym przedsięwzięciu znaleźć można na stronie www.geocaching.hot-point.pl. Wszelkie pytania można zadawać na grupie Geocaching Szczecin na Facebooku.