Fascynacje – wernisaż wystawy Krzysztofa Majorka i Miłosza Majorka. Szczeciński Inkubator Kultury oraz Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Majorka  i fotografii Miłosza Majorka, który odbędzie się w środę, 13 maja o godz. 18:00 w Sali kominkowej i tarasowej Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

Wystawa Krzysztofa Majorka to kilkanaście obrazów o wyjątkowej abstrakcji wklęsło-wypukłej, z zastosowaniem niespotykanych dotychczas materiałów w malarstwie sztalugowym. Tytuły obrazów to cykle: Kratery od I – IV i Punkty od I – X.

Cykl prac fotograficznych w wykonaniu Miłosza Majorka pt. „Gumieńce naturalnie” składa się z 14 czarno-białych zdjęć. Naturalne piękno i bogactwo dzielnicy Gumieńce ukazane zostały na poziomie trzech obszarów: krajobrazu, zwierząt i ludzi. Głównym zamierzeniem autora jest pokazanie ukazanie człowieka w jego najbliższym, naturalnym otoczeniu.

Kilka słów o artystach:

Krzysztof Majorek – rocznik '53, szczecinianin. Od kilkunastu lat pasjonuje się malarstwem sztalugowym z wykorzystaniem różnych technik, głownie akryl i olej. Maluje głównie portrety, martwą naturę, architekturę oraz abstrakcje, zwraca się także w stronę rysunku. Jest członkiem Związku Artystów Szczecińskich oraz Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Ostatnia wystawa Krzysztofa Majorka, która zorganizowana została w Polskim Związku Niewidomych przyniosła podopiecznym mnóstwo radości. Dla wielu była to pierwsza w życiu możliwość odczytania obrazów.

Miłosz Majorek – absolwent Szkoły artystycznej "TOP-ART" w Szczecinie. Fotografia to jego pasja od czterech lat. Fotografuje otaczający go krajobraz, miejskie ulice oraz dziką naturę. Organizatorem wernisażu jest Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury we współpracy ze Szczecińskim Inkubatorem Kultury.

KONTAKT:                                                                                                                              

Katarzyna Sadowska, tel. 91 424 04 64