Ludzi z Zachodniopomorskiej Jednostki Terenowej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym znamy już kilka lat. Zaczęło się od krótkiego spotkania, potem przyszedł czas na wynajem biura i udostępnienie naszych przestrzeni. Cały czas obserwujemy TPG i możemy z dumą powiedzieć, że działają jak dobrze naoliwiona maszyna. Pracownicy i wolontariusze są w pełni oddani, aby jak najlepiej pomagać osobom których dotknęła niepełnosprawność. Ale lepiej niech sami opowiedzą co robią…

TPG na Wojska Polskiego

Zachodniopomorska Jednostka Wojewódzka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym od kilku lat działa w budynku przy al. Wojska Polskiego 63 na czwartym piętrze. Tu również działa Sektor 3 Szczecin i jeszcze kilka innych organizacji.

Co robimy

Wspieramy osoby głuchoniewidome z naszego województwa głównie poprzez rehabilitację społeczną. Organizujemy regionalne spotkania klubowe, podczas których podejmujemy tematy ważne takie jak zmiany dotyczące nowych legitymacji, ulgi rehabilitacyjnej czy programu Aktywny samorząd podejmujemy też tematy luźniejsze.

Obecnie rozpoczęliśmy cykl warsztatów kulinarnych, „ TPG w PODRÓŻY DOOKOŁA ŚWIATA”, podczas których poznajemy smaki z różnych zakątków Świata.

Nie brakuje u nas spotkań z rękodziełem: ostatnio tworzyliśmy kolorowe bransoletki, teraz będziemy tworzyć kolorowe zeszyty na przepisy a w marcu planujemy spotkanie z kolorowymi ręcznie robionymi mydełkami….itp. Ponadto od czasu do czasu wybieramy się z naszymi beneficjentami do kin, do muzeum czy na spacer. I oczywiście nie brakuje spontanicznych spotkań…

Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych beneficjentów i w miarę możliwości wspierać ich w codziennym dążeniu do samodzielności. Osoby głuchoniewidome mogą liczyć na wsparcie tłumaczy-przewodników i tłumaczy języka migowego.

Jak się z nami skontaktować

Można nas spotkać na spotkaniach niemal w każdy piątek (w Sektor 3 Szczecin), natomiast gdyby ktoś chciał się z nami spotkać i porozmawiać na różne tematy albo przekazać nam informację o osobie z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, to mamy tu swoje biuro, gdzie każdego dnia urzęduje nasz człowiek między 9-15. Również w przyjaznym organizacjom Sektorze 3 też można zapytać o nas…


Od Sektor 3 Szczecin

TPG prowadzi regularne spotkania ze swoimi podopiecznymi w Sektorze w piątki po godzinie 16.00 (chyba że jest ładna pogoda i jest zaplanowany spacer lub działania w plenerze).

Biuro Jednostki znajduje się na 4 piętrze w pokoju 4/16.

Strona www: www.tpg.szczecin.pl

Facebook: www.facebook.pl/szczecintpg