Fundraising w organizacji to bardzo ważny temat. Jak szukać alternatyw finansowania? Jak zdobywać zaufanie i przyjaźń darczyńców? Zapraszamy na szkolenie "Darczyńco gdzie jesteś?", które poprowadzi Jerzy Mika – Prezes Polskiego Stowarzysznia Fundraisngu.

A kim jest nasz idealny darczyńca? Gdzie możemy go spotkać i jak przekonać do wsparcia właśnie naszej organizacji?Podczas piątkowego szkolenia, wybrana grupa uczestników pozna część alternatywnych źródeł finansowania dla NGO ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień i sposobów współpracy z darczyńcami indywidualnymi.


Darczyńco gdzie jesteś?

Kiedy: 29 września (piątek), 9.00 – 17.00
Gdzie: sala multimedialna, Sektor 3 Szczecin
Formularz zgłoszeniowy


Szkolenie poprowadzi Pan Jerzy Mika –  Prezes Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu, trener, coach. Podejmujący tematy organizacji, zarzadzania, fundraisingu. Często pracuje przeprowadzając organizacje i firmy przez zmiany. Zmiana to ulubiony temat. Tak jak rozwój osobisty i zarządzanie sobą w czasie. Pracownik naukowy Uniwersytetu (do 1999 roku) Prezes Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia w Opolu. (w XX wieku.) Szef Szkoleń a następnie Prezes Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Instruktor Harcerski, nauczyciel, wychowawca. Przedsiębiorca. Od ponad 30 lat związany z organizacjami trzeciego sektora. Ojciec i mąż. Żeglarz i kierowca. Lubi ludzi.

Trener zarządzania i konsultant wielu organizacji społecznych, fundacji i stowarzyszeń, administracji samorządowej. Współpracownik Towarzystwa Doradczego Ryszard  Stocki, audytor projektu NPI – audyt organizacyjny. Trener i konsultant programu naprzemiennego kształcenia inżynierów Silesianum Professional. Coach w systemie kształcenia ICAM. Właściciel firmy szkoleniowej.

Harmonogram szkolenia:

 1. Wstęp
  1. Co to jest NGO i dlaczego w Polsce silnych organizacji społecznych jest tak mało- idea Fundraisingu.
  2. Fundacja, stowarzyszenie czy sp.z o.o. pożytku publicznego – jakie organizacje zdobywają fundusze 
  3. Trzy sektory – finansowanie 
 2. Fundraising czyli mnożenie dobra i zarządzanie relacjami.
 3. Wizerunek siła czy słabość – ćwiczenie.
 4. Narzędzia fundraisera  – jak zbudować trwałe więzi i  stałe źródła finansowania działalności.
 5. Co z tym można zrobić – przykłady zastosowań i zmian w Polsce rozmowa o możliwościach dla uczestników szkolenia.

Aby uczestniczyć w szkoleniu należy:

 • zapoznać się z regulaminem szkoleń (LINK),
 • wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod (LINK),
 • potwierdzić swoją obecność na szkoleniu po otrzymaniu maila z informacją o zakwalifikowaniu.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail biuro@sektor3.szczecin.pl. Na zgłoszenia czekamy do 27 września do godziny 13.00, informacje nt. zakwalifikowania prześlemy tego samego dnia. Serdecznie zapraszamy!

UWAGASCWOP Sektor 3 zastrzega sobie prawo do:

 • nieprzyjmowania zgłoszeń od osób, które w przeszłości zostały zakwalifikowane do uczestnictwa w innym szkoleniu i nie wzięły w nim udziału bez uprzedniego zawiadomienia o nieobecności.
30 września
9.00 – 16.30