24 maja 2014 roku, z okazji Dnia Matki, w Domu Kultury Słowianin w godzinach 13:00-17:00 odbędzie się kiermasz mody Cekinada. Mamy będą mogły nie tylko wymienić się/zakupić ubrania i dodatki dla siebie, ale także skompletować garderobę dla swoich pociech. Na wydarzenie wstęp jest bezpłatny.

Stałe uczestniczki każdej Cekinady to kobiety. Podczas kiermaszu wyprzedają bądź wymieniają zawartość swoich szuflad i szaf. Obecna edycja imprezy, która odbędzie się w najbliższą sobotę, skierowana jest głównie do mam, które chcą skompletować garderobę swoją i najmłodszych członków rodziny taniej, niż w sklepach. Choć nie tylko:

Często zastanawiamy się, co zrobić z ubrankami i zabawkami, z których wyrosła nasza pociecha. Nie chcemy ich wyrzucać, ale czasem nie mamy ich komu oddać. Na dziecięcej Cekinadzie będziemy je sprzedawać bądź wymieniać – mówi Dorota Mickiewicz, pomysłodawczyni i organizatorka imprezy, mama 3-letniej Helenki.

Cekinadzie (nie tylko) dla dzieci towarzyszyć będą atrakcje dla mam i maluchów:

  • zabawy dla dzieci i malowanie twarzy, a także nauka modelowania zwierzątek z baloników,
  • darmowy makijaż i zabiegi na dłonie,
  • kącik bezpłatnych konsultacji z zakresu przygotowania, przebiegu i towarzyszenian w porodzie „Cud Narodzin”,
  • warsztaty z chustonoszenia oraz masażu Shantala dla świeżo upieczonych mam.

Cekinada to najstarszy kiermasz ubrań używanych i biżuterii w Szczecinie, organizowany cyklicznie od 2 lat. Kolejna edycja Cekinady odbędzie się pod znakiem mody handmade.


~materiał od organizatorów