W listopadzie szykuje się niezły BETON! A dokładniej Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą BETON 2022. Przewidziano mnóstwo atrakcji, a co najważniejsze — wstęp na nie jest darmowy. Główny trzon imprezy odbędzie się 19 i 20 listopada w klubie DELTA. Ale to nie jedyne wydarzenia przewidziane przez organizatorów. 

Preludium do wydarzenia będzie wernisaż wystawy POP PRL Arnolda Wolińskiego w klubie DELTA w najbliższą środę. 

17 listopada, w czwartek, planowana jest konferencja metodyczna dla nauczycieli „Komiks w edukacji humanistycznej”. Wydarzenie odbędzie się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Dzień później, w piątek 18 listopada w szczecińskich ProMediach gościć będzie „Zwierz popkulturalny”, czyli Katarzyna Czajka-Kominarczuk, blogerka, dziennikarka i autorka książek poświęconych kulturze popularnej. Tego samego dnia wieczorem odbędzie się oficjalne otwarcie BETONU w kinie Helios Outlet, poprzedzone prelekcją o kinie superbohaterskim. Na tajne hasło „BETON” będzie możliwy zakup wejściówek na wybrane seanse po niższych cenach. 

A co czeka nas w Delcie? Filia Miejskiego Domu Kultury przy ul. Racławickiej w Dąbiu kusi licznymi atrakcjami. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie trwała giełda komiksów i popkultury, na której obecni będą profesjonalni wydawcy książek i komiksów, kolekcjonerzy-amatorzy, selfpublisherzy i rękodzielnicy. Ponadto odbędzie się szereg prelekcji skierowanych do fanów kultury popularnej, a także spotkań z twórcami komiksów i książek.

Towarzyszyć im będą warsztaty — m.in. japońskiej kaligrafii, tworzenia komiksów czy pisania opowiadań. Nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach, dla nich przewidziano kilka osobnych warsztatów, a także animacje ze Spider-manem z Ligi Superbohaterów. I tych najmłodszych i tych trochę starszych powinien zainteresować Retro Gaming Rooom z grami w stylu retro. Nie zabraknie też spotkań autorskich i strefy autografów. Całość ubarwi pokaz cosplay. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę betonfest.pl oraz wydarzenie na Facebooku.