Kolejny raz Sekretariat ds. Młodzieży zaprasza młodzież na bezpłatne warsztaty feryjne! W pierwszy tydzień ferii – w dniach 28-31 stycznia młodzież w wieku 15-25 lat będzie miała okazję uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach prowadzonych metodami aktywnymi. Zarówno opisy poszczególnych zajęć jak i formularz zgłoszeniowy on-line można znaleźć na stronie www.mlodziez.wzp.pl 

Każdy znajdzie coś dla siebie! Można zgłosić się na dowolną liczbę warsztatów, ale liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy wybiorą uczestników poszczególnych warsztatów spośród nadesłanych zgłoszeń.

28 stycznia 2013 (poniedziałek):

9.30 – 12.00: Zrób sobie kosmetyk, czyli ABC kosmetyki naturalnej. Prowadząca: Ewa Zygnerska.

O warsztacie: To będzie pachnący warsztat! A wszystko po to by być świadomym konsumentem i poznać kolejne panaceum na nudę. Dowiesz się co to jest aromaterapia i jak działają poszczególne olejki eteryczne oraz czy warto stosować eko-kosmetyki. A na koniec sam/a skomponujesz zapach i wykonasz naturalny peeling do ciała.

12.30-15.00: Style komunikowania się i temperament. Prowadząca: Ewa Zygnerska.

O warsztacie: Na zajęciach uświadomisz sobie jaki temperament posiadasz, jakie są tego zalety i wady i jak to może potencjalnie wpłynąć na późniejsze wybory zawodowe. Dowiesz się jak dokonać trafnej samoanalizy i wykorzystać swoje atuty w życiu codziennym i zawodowym. Dla osób w wieku 16-25 lat

29 stycznia 2013 (wtorek)

• 10.00 – 12.30: Sztuka wyznaczania, planowania i osiągania celów. Prowadząca: Małgorzata Mrozik.

O warsztacie: Całkiem możliwe, że w czasie ferii, w wolnym czasie od nauki, pojawią się w Twojej głowie znaki zapytania dotyczące dalszej czy bliższej przyszłości. I po to właśnie by przyjrzeć się m.in. Twoim wątpliwościom spotkamy się na warsztacie dotyczącym celów. Wypracujemy razem najlepsze sposoby ich wyznaczania i realizacji. Zauważysz, że bardzo przyda Ci się wiara we własne siły i w możliwość osiągnięcia celu oraz odpowiednia dawka motywacji, po to by w ogóle podjąć działanie. Ważne jest by korygować swoją podróż do celu, analizując informacje zwrotne i ucząc się na błędach. Zamiast ślepo dążyć w jedną stronę, warto jest nieustannie sprawdzać czy obrany kierunek jest nadal aktualny, prawidłowy, czy czynniki zewnętrzne nie zmieniły naszego kursu. I jeszcze pozostaje wytrwałość w dążeniu do celu, bez dróg na skróty i kierowania się złudzeniami oraz panowanie nad lękiem przed porażką i wytrwałość, dopóki nie osiągniesz sukcesu. Zobaczysz na warsztatach, jak wiele osób ma takie dylematy, jak Ty. Nie jesteś sam/a. ? Na warsztacie dowiesz się jak wyznaczać cele, tworzyć plany ich realizacji i wytrwale dążyć do celu.

• 13.00-15.30: Pamięć dobra, ale krótka. Jak zatrzymać ten proces? Prowadząca: Agata Baj.

O warsztacie: Na zajęciach dowiesz się jak działa pokładowy komputer człowieka, czyli mózg i co się z nim dzieje w stanie stresu. Ponadto odpowiemy na pytanie, czy inne części ciała tez pamiętają oraz jak uchronić się przed zapominaniem. Poznasz także podstawowe zasady gimnastyki mózgu i niektóre mnemotechniki.

30 stycznia 2013 (środa)

9.30 – 12.30: Jak radzić sobie z codziennym stresem? Prowadząca: Grażyna Kaup .

O warsztacie: Stres – wróg czy przyjaciel? Przyjrzyj mu się bliżej a okaże się mniej groźny niż się wydaje. Na warsztatach poszukamy odpowiedzi na to pytanie. Dostrzeżesz i wykorzystasz własne zdolności radzenia sobie ze stresem i poznasz podstawowe techniki radzenia sobie z nim. Na te zajęcia warto przyjść w wygodnym ubraniu. Dla kogo: dla wszystkich, którzy czują, że czasami denerwują się bez sensu.


• 13.00-15.30: Obierz kierunek – badanie predyspozycji zawodowych. Prowadząca: Karolina Jakubowska.

O warsztacie: Podczas warsztatu dowiesz się jak określić własne predyspozycje zawodowe: zainteresowania, kompetencje i cechy charakteru. To właśnie ich znajomość pozwala formułować realne cele zawodowe i zaplanować karierę. Będziesz mieć także możliwość przeanalizowania swoich mocnych i słabych stron oraz określić swój typ osobowości zawodowej na podstawie testów i ćwiczeń w formie warsztatowej.

31 stycznia 2013 (czwartek)

9.30 – 12.30: Warsztaty fotograficzne – światło w portrecie. Prowadząca: Daniela Swoboda.

O warsztacie: Uczestnicy będą wykonywali portrety w dwóch pracowniach – ze światłem naturalnym i sztucznym. Warsztat na poziomie podstawowym.

• 13.00-16.00: Warsztat pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzący: Społeczne Stowarzyszenie Ratownicze.

O warsztacie: Każdy z nas ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, gdy tylko zaistnieje taka potrzeba. Warsztat będzie doskonała okazja, by przypomnieć sobie, co zrobić w sytuacjach zagrożenia życia i jak udzielać pierwszej pomocy. 

 

Jak się zgłosić? Prześlij formularz zgłoszeniowy wypełniony elektronicznie, najpóźniej do dnia 26 stycznia (sobota), godz. 15.00.

Formularz znajdziesz na stronie www.mlodziez.wzp.pl pod linkiem: http://www.mlodziez.wzp.pl/index.php/formularz-aktywuj-ferie-2013

Przed wypełnieniem zgłoszenia prosimy o zapoznaniem się z opisem poszczególnych warsztatów i rozważenie, czy na prawdę masz ochotę uczestniczyć, by nie blokować miejsca innym.

Dodatkowe informacje:

  • Można zgłosić się na dowolną liczbę warsztatów. Organizatorzy wybiorą uczestników poszczególnych warsztatów spośród nadesłanych zgłoszeń (informacja zostanie podana do godz. 15.00, 27 stycznia – niedziela).
  • Podczas warsztatów zapewniamy poczęstunek.
  • W przypadku osób niepełnoletnich – potrzebna zgoda rodzica/opiekuna.

Wszystkie zajęcia odbędą się w siedzibie Sekretariatu ds. Młodzieży
przy ul. Piłsudskiego 40-42 (obok Pl. Rodła) w Szczecinie
(budynek starej przychodni,
wejście od strony szklanej windy, IV piętro,
sala 308 i 400.