Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem aktualności przekazanym przez Katarzynę Michałek z Punktu Informacyjnego Programu EURODESK.

Wymiana ekologiczna we Francji: 

12-24.04.2012 zapraszamy miłośników ekologii na wymianę międzynarodową, która odbędzie się w Les Cabannes we francuskich Pirenejach. Wymiana ma na celu ukazanie systemуw ekologicznych wypracowanych w Afryce. Do projektu zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane ekologią oraz osoby niesłyszące/pracujące z osobami niesłyszącymi. Projekt będzie dostosowany dla osуb z ubytkiem słuchu. Filmik o wymianie znajduje się pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=1THEezAxyXU

Koszt udziału: uczestnik zobowiązany jest do zakupu biletu. Po wymianie otrzyma zwrot kosztуw 70%.Nocleg i wyżywienie opłacone w 100%.  Ponadto 20 euro opłaty uczestnictwa. Zgłoszenia przyjmujemy do 01.04.2012

Informacje o wymianie:

http://www.fundacja-cat.pl/CAT/Dokumenty/Infopack_exchange_HC%20%283%29.pdf


 

Konkurs „Promuj aktywność seniorów”:

Fundacja Schumana oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce ogłaszają konkurs dla Szkolnych Klubów Europejskich na najciekawsze wydarzenie sportowe promujące Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

By wziąć udział w rywalizacji, należy:

– wymyślić scenariusz wydarzenia sportowego – turnieju, wyścigu, meczu, rajdu itp.,

– zaangażować do współpracy osobę/osoby w wieku 50+, które działały lub nadal są aktywne w dziedzinie sportu w lokalnej społeczności,

– opisać wydarzenie i wraz ze zdjęciami, filmem lub materiałami multimedialnymi zamieścić na stronie internetowej lub w wybranym portalu społecznościowym/blogu.

Formularz z opisem inicjatywy i dokumentacją należy przesłać do 2 kwietnia 2012 r. na adres: k.bialek@schuman.pl. Autorom najlepszych pomysłów organizatorzy sfinansują koszty przejazdu do Warszawy i z powrotem na czas Parady Schumana, 12 maja 2012 roku.

Dodatkowe informacje pod numerami telefonów: (22) 621 21 61, (22) 621 75 55.


 

Tandemowy letni kurs języka niemieckiego:

Kurs języka niemieckiego przeznaczony dla studentów młodszych lat studiów posiadających podstawową znajomość języka niemieckiego. Udział w kursie języka niemieckiego, którego uczestnikami są Polacy uczący się niemieckiego oraz Niemcy uczący się polskiego. Pierwsze dwa tygodnie kursu uczestnicy spędzają w Niemczech, a następne w Polsce.

Kurs odbywa się w terminie 28 lipca – 26 sierpnia 2012.

Termin składania wniosków: 30 kwietnia 2012 r.  Opis konkursu w bazie Eurodesk Polska: http://www.eurodesk.pl/nb_programs/id/PL0010000031


 

Konkurs „Droga na Harvard”:

Adresowany jest do uczniów, studentów oraz absolwentów, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, zwłaszcza na Uniwersytecie Harvarda. Nagrodą główną jest wyjazd 4 laureatów na dziesięciodniowy pobyt w USA z wizytą na Uniwersytecie Harvarda.

W pierwszym etapie, spośród wszystkich zgłoszonych, zostanie wyłonionych 30 osób o nieprzeciętnych predyspozycjach i ciekawych zainteresowaniach. Z tej grupy w drugim etapie komisja konkursowa wybierze 20 laureatów. Spośród nich zostanie wyłonionych czterech laureatów nagrody głównej.  Poza wizytą w USA, wszystkim laureatom stowarzyszenie zaoferuje wsparcie merytoryczne przy ubieganiu się o przyjęcie na studia według normalnej procedury i kryteriów określonych przez Uniwersytet Harvarda.

Termin zgłaszania kandydatur: 15 kwietnia 2012 r.

Więcej informacji w bazie Eurodesk  Polska: http://www.eurodesk.pl/nb_programs/id/PL0010001011

I na stronie: http://www.droganaharvard.pl/


 

Stypendia pomostowe: 

Program socjalnych stypendiów adresowany do maturzystów z terenów wiejskich oraz małych miasteczek. Przedsięwzięcie polega na fundowaniu stypendiów na pierwszy rok dziennych studiów magisterskich. Stypendium wypłacane jest przez 10 miesięcy.

Kwota stypendium wynosi 500 zł miesięcznie.

Termin składania wniosków: 17 sierpnia 2012 r.

Opis programu w bazie Eurodesk Polska: http://www.eurodesk.pl/nb_programs/id/PL0010000853


 

Konkurs filmowy Electric December:

to konkurs, dzięki któremu Europejczycy mają szansę pokazać swój talent reszcie Europy. W tym roku konkurs jest częścią festwalu Fresh Flix 2012.

Kryteria konkursu:

W konkursie mogą brać udział filmy trwające mniej niż 5 minut, wyprodukowane w dowolnej technice (animacja, dokument, fabuła, film eksperymentalny itp., za wyjątkiem filmów o charakterze reklamowym) po wrześniu 2011 roku. Filmy nieanglojęzyczne powinny posiadać angielskie napisy lub angielską wersję językową. Konkurs przeznaczony jest dla młodych ludzi w wieku poniżej 21 lat.

Termin zgłoszeń: 28 września 2012 r.

Opis konkursu znajduje się na naszej stronie:

http://www.eurodesk.pl/nb_programs/id/PL0010000667


 

Aktywizacja społeczno – ekonomiczna osób w wieku 45+:

Konkurs inicjatyw organizacji pozarządowych – projekty z obszaru: wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

Termin składania wniosków: 10 kwietnia 2012 r.

Opis programu w bazie Eurodesk Polska: http://www.eurodesk.pl/nb_programs/id/PL0010000902


 

Eurodesk Szczecin

Stowarzyszenie POLITES

ul. Dworcowa 19/205

Szczecin

502 04 77 12

91 450 11 46

szczecin@eurodesk.eu