Nadszedł czas, by przywitać te sympatyczne ssaki w ich sypialni, czyli naszej Podziemnej Trasie Turystycznej. Jak zwykle będzie się DZIAŁO!

Wrzesień to czas wielkiego obżarstwa, pełni miłosnych uniesień i wielkich przeprowadzek… oczywiście NIETOPERZY! Będą tematyczne wycieczki, gry terenowe, oglądanie nietoperzy z bardzo bliska (w dziuplach i skrzynkach) i bardzo daleka (wieczorne polowanie), podsłuchiwanie ich nocnych rozmów (nasłuchy przy pomocy specjalistycznych urządzeń – detektorów). Rozprawimy się z mitami krążącymi wokół nietoperzy podczas legendarnego już spaceru z Legendziarzem oraz specjalistą chiropterologiem, który na co dzień zajmuje się tymi chronionymi zwierzętami.

Każdy będzie mógł stworzyć swojego wyśnionego nietoperza, postrzelać z Gigaprocy, a nawet nakarmić nietoperza 😉 ! Wspólnie stworzymy też dla nietoperzy Księgę Bajek Na Dobranoc, aby spało im się lepiej i z nowymi siłami w przyszłym roku zjadały jeszcze więcej komarów!

A gdy już z wrażenia nie będziecie mieli siły, będziecie mogli posilić się w naszym Młodzieżowym Kąciku Gastronomicznym, zajrzeć do Sali Żywej w której wszystko (prawie) się rusza ;), zerknąć na wystawy multimedialne czy zagrać w minigry (ping-pong, speedball, piłkarzyki). Nasze wydarzenie to jedna z niewielu okazji, gdzie można będzie zobaczyć nietoperze niemalże twarzą w twarz i przekonać się, czy jest się czego bać 🙂