W imieniu Stowarzyszenia CREO oraz Stowarzyszenia JEDNA CHWILA zapraszamy na warsztaty AKADEMII WOLONTARIATU dla przedstawicieli/ przedstawicielek NGO działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Celem szkolenia jest wzmocnienie i profesjonalizacja działań wolontariackich w organizacjach, które działają w tematyce niepełnosprawności. To także świetna okazja do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk organizacji pozarządowych.

Tematyka szkolenia:

  • rekrutacja i motywacja – jak przyciągnąć wolontariuszy do swojej organizacji?
  • zarządzanie i organizacja pracy wolontariuszy – jak zatrzymać wolontariuszy na dłużej?
  • planowanie akcji społecznych – jak dobrze zorganizować działania wolontariackie?
  • kwestie formalne pracy wolontariackiej.

Warsztaty trwają 4 godziny. Realizujemy je w ciekawej konwencji wielkoformatowej gry planszowej. Z uwagi na to, że realizujemy je w formie stacjonarnej obowiązują zapisy. Warsztaty są bezpłatne.

Termin i miejsce szkolenia 9.11.2022 w godzinach 11:00 – 15:00 Sektor 3 Szczecin, al. Wojska Polskiego 63 (wejście od ul. Piłsudskiego).

Po warsztatach dla przedstawicieli NGO promujemy inicjatywy wolontariackie wśród przeszkolonych wolontariuszy. W zeszłorocznej edycji projektu (2021/2022) przeszkoliliśmy ponad 200 wolontariuszy i włączyliśmy ich w działania wolontariackie na rzecz organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Zachęcamy do skorzystania także z takiej możliwości

Joanna Bauerfeind – koordynatorka projektów Stowarzyszenia CREO

Szczegółowe informacje na temat projektu AKADEMIA WOLONTARIATU:

W razie wszelkich pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 508 024 833 lub mailowego wolontariat@centrumcreo.pl.