Klasy na start!! Rusza Akademia Ludzi Aktywnych!!

Drodzy młodzi przyjaciele,


jednym z fundamentalnych praw człowieka jest prawo do dobrowolnego zrzeszania się, a swoboda działalności i zaangażowanie obywateli w życie społeczne jest podstawą prawdziwej demokracji. Wdrażanie tego prawa w życie codzienne to główne zadanie organizacji pozarządowych (NGO). Organizacje te realizują pewną misję, a nie dążą do uzyskania zysku czy zdobycia władzy. Tworzą tym samym obok sektora publicznego i prywatnego tzw. SEKTOR TRZECI – pozarządowy. Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „TWIKS” oraz Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR3, wraz ze swoimi przyjaciółmi i partnerami, chciałoby i Wam pokazać jak atrakcyjna może być działalność w 3 sektorze. Temu też służą nasze studia na AKADEMII LUDZI AKTYWNYCH (dalej też: ALA).

Czym jest ALA?


Na pierwszy rzut oka jest szansą na zamienienie paru sztampowych lekcji szkolnych na ciekawe i atrakcyjne warsztaty. Przygotowaliśmy dla Was 2 tygodnie atrakcji.  Zajęcia poprowadzą dla Was członkowie szczecińskich organizacji pozarządowych, w zupełnie innej niż szkolna formie. Takie spotkanie na pewno będzie niezapomnianą przygodą, a obok wiedzy typowej dla tematu warsztatów dowiecie się czym NGO się zajmuje. Jedno takie spotkanie trwa nie więcej niż 2 godziny i przeznaczony jest dla jednej klasy. W ciągu ALA będzie w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. A co najważniejsze każde z nich jest oddzielnie punktowane.

Punktowane? Po co ta punktacja?


Nie ukrywamy, że wprowadzamy do ALA element rywalizacji międzyszkolnej. Udział w każdym wydarzeniu w ramach ALA jest punktowany. Punkty zbierane są w specjalnie z tej okazji wydanym INDEKSIE AKADEMI LUDZI AKTYWNYCH. Punkty oczywiście przyznają według swojego uznania nasi wykładowcy, a oceniają w szczególności Waszą aktywność i zaangażowanie. Ilość zdobytych punktów zdecyduje o atrakcyjne nagrodzie!

Nagrody? Jakie nagrody?


Tak, tak! W naszej rywalizacji są też nagrody. I to nie byle jakie! Klasa, która zdobędzie największą ilość punktów, pojedzie na 3 dniowy, bezpłatny biwak w Szkole Aktywnego Wypoczynku FRAJDA w Czarnocinie! To nie wszystko! Dla zdobywców drugiego miejsca oraz brązowi medaliści ALA również otrzymają niepowtarzalne nagrody!

Jak to wygląda w praktyce?


Wystarczy, że całą klasą postanowicie wziąć udział w naszych „studiach”. Wejdźcie na stronę www.ala.twiks.pl i w zakładce rekrutacja zarejestrujcie swoją grupę. Od 8 kwietnia 2014 roku możecie na tej samej zakładce wybierać terminy i rodzaj warsztatów. Opis warsztatów znajdziecie na stronie lub w regulaminie studiów. Pamiętajcie! Ilość warsztatów jest ograniczona, a nagrody czekają. Kto pierwszy ten lepszy! Po zgłoszeniu czekajcie na potwierdzenie rezerwacji zajęć i stawcie się we wskazanym miejscu i czasie. W ciągu dnia możecie wziąć udział w dwóch warsztatach. Po zajęciach do waszego indeksu trafi stosowna liczba punktów (od 10 do 60).

WOW! Jak możemy zwiększyć swoje szanse?


W ALA punktowany będzie nie tylko udział w warsztatach i wykładach. Dodatkowe punkty można otrzymać za udział w wydarzeniach organizowanych w ramach VII Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych: Godzina dla Szczecina, Kawiarenka NGO, Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI, Aula ALI na Jasnych Błoniach. Możecie też zaprosić do swojej szkoły naszego wykładowcę, który opowie wam o roli NGO w życiu codziennym. Aż 100 pkt. może zasilić Wasz indeks za napisanie pracy magisterskiej o wybranej szczecińskiej organizacji pozarządowej. Do Was należy pierwszy krok. Namówcie wychowawcę i weźcie udział w AKADEMII LUDZI AKTYWNYCH!

Ciekawe ile Nas to będzie kosztowało?


Dość sporo! Będziemy od Was wymagali masy pozytywnych emocji, zaangażowania, kreatywności, a czasem nawet i kondycji fizycznej. Poświęcić też trzeba będzie trochę swojego czasu, a przede wszystkim czasu dydaktycznego w szkole. Zajęcia w ramach ALA odbywają się w godzina szkolnych, ale w miejscach wskazanych przez wykładowców, a więc poza murami szkoły. Natomiast udział w programie jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNY!

Gdzie dowiem się czegoś więcej?


Wszelkie informacje, a także regulamin ALA znajdziecie na www.ala.twiks.pl. Do Waszej dyspozycji jest także dziekanat naszej akademii. Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „TWIKS” ma swoją siedzibą w budynku PCK przy al. Wojska Polskiego 63 (IV piętro, pok. 425 wejść od ul. Piłsudskiego).

Jak się zapisać?


Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.ala.twiks.pl w zakładce REKRUTACJA i jest jedyną możliwością zgłoszenia klasy do ALA. Pamiętajcie! Ilość miejsc i warsztatów jest ograniczona! Zapisy rozpoczynamy 8 kwietnia 2014 roku o godzinie 12:00.