Zostaw 1% w Szczecinie, czyli Miasto Szczecin oraz Szczecińskie Organizacje Pożytku publicznego już po raz trzynasty prowadzą akcję, która zachęca do odpisania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej Organizacji.

Do 30 kwietnia wraz z rozliczeniem PIT, każda osoba fizyczna może przekazać 1% swojego podatku na działalność organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy do włączenia się do działania i promocję szczecińskich organizacji uprawnionych do uzyskiwania 1%, który będzie wspierać rozwój inicjatyw społecznych na terenie Szczecina, wzmacniać organizacje pożytku publicznego dając im większą swobodą działania i finansowania inicjatyw.

W 2016 roku działania odbywają się pod hasłem „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1%”. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości oraz zainteresowanie mieszkańców Szczecina przekazaniem 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2015 rok na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.W ramach kampanii organizowane będą wydarzenia wspierane działaniami informacyjnymi. Na stronie www.1procent.szczecin.eu dostępna jest wyszukiwarka organizacji oraz podstawowe organizacje dotyczące przekazywania 1% na rzecz NGO. Korzystając z niej można uzyskać pełne informacje na temat wybranych Organizacji Pożytku Publicznego, wybrać odpowiedni dla siebie zakres działalności organizacji pożytku publicznego z terenu Szczecina oraz przeczytać o najważniejszych prowadzonych działaniach. 


Zostaw 1% w Szczecinie.
Wspieraj szczecińskie organizacje!

www.1procent.szczecin.eu


Organizacje Pożytku Publicznego, które chciałyby zaktualizować informacje na temat swojej organizacji zachęcamy do kontaktu z administratorem bazy pod aresem e-mail: procent@twiks.pl

 


Organizacje pozarządowe, które chciałyby się starać o status OPP1% i móc pozyskiwać środki w ramach 1% w roku 2017, zachęcamy do kontaktu z Sektor 3 Szczecin – wyjaśnimy jak zostać OPP1%, pomożemy w wypełnianiu dokumetów do KRS i zmianach statutowych.