Od 15 lutego mieszkańcy Szczecina w swoich rocznych zeznaniach podatkowych PIT mogą przekazać 1% podatku na rzecz szczecińskich organizacji OPP. Rozlicz bezpłatnie PIT i Wspieraj Lokalnie.

Przekazując swój 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego, wspieramy organizacje działające na rzecz szczecinian, na ważne zadania, cele społeczne, czy akcje charytatywne. Dla organizacji pozarządowych, dla których liczy się każda złotówka jest to ogromna pomoc. Szczególnie zachęcamy do wspierania lokalnych organizacji działających w naszym Mieście.

Lista szczecińskich organizacji OPP 1% dostępna jest TUTAJ.

To jest ten moment.
Zdecyduj na co w tym roku przeznaczysz 1% w ramach rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Poznaj szczecińskie organizacje pożytku publicznego i dowiedz się więcej o ich działalności na stronie 1procent.szczecin.eu. Znajdziesz tam również aktualny wykaz szczecińskich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku od osób fizycznych za rok 2021 w 2022 roku.

Teraz jest to jeszcze łatwiejsze.
Rozlicz PIT dzięki bezpłatnej aplikacji przygotowanej właśnie dla Ciebie.
Gmina Miasto Szczecin przystąpiła do projektu „Wspieraj Lokalnie”, którego celem jest promocja kampanii przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego. W ramach współpracy z wrocławskim Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych, miasto udostępnia darmowy program do rozliczania deklaracji podatkowych, który zawiera wykaz szczecińskich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% za rok 2021, obsługuje wszystkie druki PIT oraz wystawia potwierdzenie złożenia deklaracji.

Przekaż 1% w Szczecinie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

To szybki sposób na złożenie rozliczenia za 2021 rok oraz wsparcie wybranej organizacji. Zeznania PIT w aplikacji można składać od 15 lutego do 2 maja. Link do aplikacji znajdziesz na dole strony.

W ten sposób możemy pomóc społecznikom z naszej okolicy, z naszego Miasta i wesprzeć szereg działań realizowanych przez lokalne organizacje.

Przydatne linki: